Komunikat

0

Przemyśl, 12 marca 2015 r.

  1. dz. 379/1/051/2015

KOMUNIKAT

Dziś przed Sądem Okręgowym w Przemyślu odbyła się rozprawa w sprawie wytoczonej przez osobę, która twierdzi, iż abp Józef Michalik w kazaniu wygłoszonym w dniu 16 października 2013 r. we Wrocławiu naruszył jej dobra osobiste. Nie został jeszcze wydany wyrok, postępowanie będzie kontynuowane.

Jesteśmy przekonani, że Ksiądz Arcybiskup miał nie tylko prawo, ale i obowiązek przypominać o tym, czym w rozumieniu Chrystusa i Kościoła jest małżeństwo, a także wskazywać współczesne zagrożenia wymierzone przeciwko rodzinie. Słowa Arcybiskupa wypowiedziane we wrocławskiej Katedrze nie mogą być rozpatrywane jako obrażające kogokolwiek indywidualnie. W naszym odczuciu sprawa przed przemyskim sądem została wytoczona wyłącznie dla uzyskania medialnego rozgłosu.

Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym za modlitwę w intencji naszego Pasterza, jak i wszelkie gesty solidarności. Nie ustawajmy w modlitwach o łaskę nawrócenia dla tych, dla których dzisiejsze wydarzenie było kolejną okazją do ataku na wartości i prawa, na straży których stoi Kościół Chrystusowy.

Uprzejmie informujemy, iż poza niniejszym komunikatem nie będą udzielane żadne dodatkowe komentarze.

RZECZNIK PRASOWY KURII

/-/ ks. Bartosz Rajnowski

Możliwość komentowania jest wyłączona.