Ogłoszenia 26 listopada 2017 Uroczystość Chrystusa Króla

0

Ogłoszenia 26 listopada 2017 Uroczystość Chrystusa Króla

 

1.         Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Batorego nr 11. Msza św. w intencji ofiarodawców, a także za wszystkich zmarłych z tego bloku będzie odprawiona.09.02.2018 r. o godz. 17.30. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Batorego nr 15.

2.         W poniedziałek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 19.00.

3.         We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.

4.         Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia do naszego na sanktuarium 09.12 (sobota) od godz. 19.do 21.00. Tym wydarzeniem chcemy przedłużyć ducha forum charyzmatycznego i zaprosić każdego do osobistej modlitwy. Nasze spotkanie poprowadzi charyzmatyczna wspólnota z Krakowa "Głos na Pustyni". W programie dużo uwielbienia, konferencja i okazja do modlitwy wstawienniczej.

5. We czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

6.         W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Są chorzy, którzy umierają bez sakramentów. Bardzo prosimy wziąć odpowiedzialność za swoich najbliższych, zapytać a może zaproponować sąsiadowi czy babci czy dziadkowi wizytę kapłana. W czwartek i piątek spowiedź od 16.30.

7. Kawiarenka Papa Cafe do 10 grudnia przyjmuje zamówienia na ciasta świąteczne.

7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. W niedziele pierwsza Msza św. o godz. 6.30, zaś w tygodniu Roraty o godz. 6.00.

8.         Osoby odpowiedzialne z nasze parafii będą roznosić opłatki na rzecz ogrzewania naszej sanktuarium. Każda osoba jest nam dobrze znana, czyni to od wielu lat, służąc naszej wspólnocie parafialnej. Datki z opłatków przeznaczone są na ogrzewanie naszego kościoła. Z serca dziękuję za pomoc w rozprowadzaniu opłatków –  Bóg zapłać.

10.       "Biblioteka parafialna zaprasza do wejścia w świat książki, w każdy wtorek od 16.30. Posiada zbiór ponad 3 tys. tomów. Przyjdź,  poszukaj swojej książki."

11.       Zapraszamy Rodziców kl. III z dziećmi na SPOTKANIE FORMACYJNE na wtorek 28 listopada, godz. 17:30 do kościoła parafialnego pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli

12.       2 GRUDNIA b.r. o godz. 9:00 w dolnym kościele odbędzie się zaliczenie do sakramentu bierzmowania dla kl. VI Szkoły Podstawowej. Uczniowie przynoszą ze sobą Indeksy i potwierdzenia nabożeństw różańcowych.

13. Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna kwota to koszt 1 obiadu dla dziecka – 5 zł, można ofiarować więcej.

14. W dniu 3 grudnia (niedziela) Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" działające przy naszym Sanktuarium, będzie rozprowadzać "Kremówki Papieskie" po każdej Mszy Św. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na paczki Mikołajkowe dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Dodatkowo jako Stowarzyszenie chcemy dotrzeć nie tylko do dzieci ale także rodzin z terenu naszej parafii. Firmy oraz osoby prywatne, które chcą wesprzeć nasze działania związane z pomocą świąteczną na rzecz Dzieci zachęcamy do kontaktu bezpośredniego lub przekazywania do naszego Stowarzyszenia wszelkich darów, które będziemy mogli przekazać Dzieciom, jako paczki oraz prezenty świąteczne, podczas współorganizowanych przez nas zabaw mikołajkowych oraz wizyt świątecznych. Firmy oraz osoby prywatne, które chcą wesprzeć finansowo nasze działania związane z Mikołajem lub Świętami dla naszych Dzieci zachęcamy do wpłat bezpośrednio na nasze konto wraz z poniższym tytułem przelewu.Darowizna- Mikołaj Święta Stowarzyszenie Rozwoju Miasta Krosna Pomocna Dłoń w Krośnie. Siedziba: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 30

38-400 Krosno; KRS 0000379993; Numer konta: 91863610312003150351630001.

15.       Parafia pw. Św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie zaprasza w każda środę o godz. 17:00 na „EWANGELIZACYJNE WIECZORY FILMOWE”. Rozpoczynamy filmem pt. „Ziemia Maryi” (85min.). Reżyseria Juan Manuel Cotelo. „Ziemia Maryi” to nie tylko kino religijne, to opowieść w którym twórcy filmu wyruszają w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Zapraszamy 29 listopada 2017r. o godz. 17:00 do parafii pw. Św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie na projekcję filmu „Ziemia Maryi” do kafejki „Papa Cafe”. Wstęp wolny.

16.       Zapraszamy we wtorki o godz. 17:00-18:00 dzieci i młodzież do kafejki „Papa Cafe” działającej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II  na KÓŁKO SZACHOWE. Będzie możliwość zagrać w szachy, warcaby, gry planszowe oraz  piłkarzyki. Zapewniamy możliwość ciekawego sposobu spędzania czasu oraz naukę gry w szachy dla początkujących. Gra w szachy rozwija u dziecka logiczne myślenie, zdolność do działania w zespole i osiągnięcia zamierzonego celu, przyczyniają się do radzenia sobie w sytuacjach pokonanego jak również pokazują jak zdrowo rywalizować, kształtują percepcje wzrokową i wyobraźnie dziecka.

17.       Świąteczne pierniczki to akcja, której celem jest wsparcie krośnieńskiego Hospicjum. W tym troku będzie ona przeprowadzona w dniu 3 grudnia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.