Ogłoszenia duszpasterskie 7 stycznia 2018 r.

0

Ogłoszenia 06.01.2018 r.

1. We wtorek 9 stycznia O. dr Marek Kreis, Paulin z prowincji amerykańskiej, przeprowadzi wykład na temat: „Biblijne podstawy małżeństwa w Księdze Rodzaju i u proroka Malachiasza”. Wykład bazuje na książce napisanej przez O. Marka  „Biblical Foundations for the Institution of Marriage”, prezentującej biblijną koncepcję instytucji małżeństwa, która wkrótce ma się ukazać w USA. Dziś, kiedy liberalny świat dyskredytuje wartość sakramentu małżeństwa, a czynią to nawet praktykujący katolicy, warto zapoznać się z biblijnymi argumentami w tym temacie. Wykład odbędzie się w dolnym kościele po Mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 17.30.

2. W dniu 14 stycznia 2018 roku tj. Niedziela, dzieci Szkoły Podstawowej nr 5 w Krośnie – Suchodole wraz z katechetką Panią Marią Syrek odwiedzą Rodziny ramach KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH wokół ulic znajdujących się w okolicach Szkoły Podstawowej nr 5. OFIARY ZEBRANE PODCZAS KOLĘDY MISYJNEJ ZOSTANĄ PRZEKAZANE NA CELE MISYJNE.

3. "W najbliższą sobotę (13 stycznia) o godz. 16.00 odbędzie się XVIII Euroregionalny Koncert Kolęd "Soli Deo Gloria", podczas którego wystąpią chóry ze Słowacji, Węgier i z Polski. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania najpiękniejszych kolęd i pastorałek, które zabrzmią w naszym Sanktuarium". Serdecznie zapraszamy.

4. Wizyta duszpasterska: w poniedziałek od 15.30: ul. Dębowa i ul. Nad Badoniem. We wtorek ul. Kard Wyszyńskiego. We środę ul. Witosa, w czwartek: ul. Debrza, Słoneczna. Jeżeli ktoś ma życzenie zaprosić kapłana to można zgłosić w zakrystii. Gdyby kogoś pominięto w czasie kolędy to również proszę zgłosić.

5. Dziękuję za przygotowanie szopki: Michał Stachyrak, Adam Moskal, Anna Bober, Grzegorz Kuźniarowicz, Edward Dykiel STOLMEB.

6. Barbara i Mieczysław Szmyd ofiarowali piękne choinki do kościoła – Bóg zapłać.

7. Proszę o przygotowanie liturgii na następną niedzielę mieszkańców ul. Stefan Batorego nr 27.

8. Za tydzień składka na Kościół.

9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych. Powstaje 2 róża św. JPII – jest jeszcze kilka miejsc wolnych.

10. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 spotkanie opłatkowe dla Uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. O 14. 00 msza św. i opłatek z ks. Pawłem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.