Ogłoszenia duszpasterskie 14.01.2018r.

0

Ogłoszenia 14.01.2018 r.

1.    We wtorek 16 stycznia zapraszamy na drugą część wykładu O. dr Marka Kreisa na temat: „Biblijnych podstaw małżeństwa w Księdze Rodzaju i u proroka Malachiasza”. Wykorzystajmy okazję, aby zapoznać się z biblijnymi argumentami wartości sakramentu małżeństwa. Wykład odbędzie się w dolnym kościele po Mszy św. wieczornej odprawianej o godz. 17.30.
2.    Dziś składka na Kościół. W tym roku chcemy wyremontować schody boczne do kościoła i realizować program Polsko – Słowacki „Światło dla Wschodu” „Ogród Maryjny z Janem Pawłem II TOTUS TUUS”.
3.    Kawiarenka "Papa Cafe" wraz ze szkółką piłkarską Beniaminek oraz szkołą tańca "Vida-Dance" zapraszają wszystkie chętne dzieci na zabawę choinkową , która odbędzie się 28 stycznia . Zapisy do 21 stycznia w kawiarence. 
4.    Po świątecznej przerwie wracamy do kółka szachowego. Zapraszamy wszystkich chętnych (zarówno dzieci jak i dorosłych) w każdy wtorek o godz. 19.00 do "Papa Cafe"
5.    W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na wieczór filmowy do budynku plebanii. W tym tygodniu wyświetlony zostanie film o św. Franciszku
6.    Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Stefana Batorego nr 27. Msza św. za Ofiarodawców będzie odprawiona 09.04.2018. Proszę o przygotowanie liturgii na następną niedzielę mieszkańców ul. Stefan Batorego nr 29.
7.    We czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto weźmie udział w nabożeństwie z modlitwą o jedność może zyskać odpust zupełny.
8.    W piątek, 19 stycznia, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
9.    W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Wcześniej o 17.00 modlitwa w intencji konających w Sanktuarium św. JPII.
10.    We wtorek Nowenna do św. Jana Pawła II  po Mszy św. wieczornej.
11.    W środę Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.00.
12.    W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.
13.    W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.
14.    W sobotę Godzinki do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.00
15.    W tygodniu codziennie o 15.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU z możliwością skorzystania  z sakramentu pokuty.
16.    Spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy św. wieczornej.
17.    Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Jesteśmy wdzięczni za wspólną modlitwę i podzielenie się troską o sprawy parafialne, rodzinne i naszej Ojczyzny. Dziękujemy za cenne uwagi na temat pracy i posługi w naszej parafii, a także spostrzeżenia na temat prac wykonywanych w naszym Sanktuarium. Ile ludzi tyle różnych uwag, które na miarę naszych możliwości będziemy starali się realizować. Byliśmy prawie we wszystkich domach prywatnych, wyjątkiem były drzwi zamknięte, kiedy ktoś pracował i nie mógł być obecny podczas wizyty kapłana. Ubogaciliśmy się Waszą wiarą, Waszą postawą wobec nas kapłanów. Dziękujemy za życzliwość i za ofiary składane. Bóg zapłać. 

Możliwość komentowania jest wyłączona.