Ogloszenia duszpasterskie 11.02.2018

0

Ogłoszenia 11.02.2018 r.

 

 1. Trwa remont schodów i obejścia, dlatego proszę o wyrozumiałość.
 2. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Kisielewskiego nr 8. Msza św. za Ofiarodawców będzie odprawiona 18.04.2018. Proszę o przygotowanie liturgii na następną niedzielę mieszkańców ul. Kisielewskiego domy prywatne.
 3. Dziś składka na Kościół.
 4. W najbliższy wtorek na Mszy św. ku czci św. Jana Pawła II będziemy gościć ks. dr Stanisława Szałankiewicza, który wygłosi słowo Boże. Serdecznie zapraszamy.
 5. Spotkania Małżeńskie zapraszają  na weekendowe spotkanie, w czasie którego można pogłębić, odnowić albo nawet odbudować małżeńską więź.  Rekolekcje odbędą się w  ośrodków w Zboiskach koło Sanoka ( diecezja przemyska).W dniach 2-4 marca 2018 roku. Więcej informacji w gazetce.
 6. "Spotkanie Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich  odbędzie się we  wtorek /13.02/ po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy."
 7. Za dwa tygodnie rozpoczynamy Kurs przedmałżeński – we wtorek.
 8. We wtorek 13.02.2018r. zapraszamy na spotkanie formacyjne do sakramentu bierzmowania młodzież klas II gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 17.30.
 9. W sobotę 17.02.2018r. o godz. 9.00 zapraszamy uczniów klas III gimnazjum na zaliczenie do sakramentu bierzmowania. Młodzież przynosi ze sobą indeks i życiorys swojego patrona.
 10. Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów w Krośnie od dnia 12 lutego br. rozpoczyna rekrutację do klasy pierwszej. Zaprasza również osoby zainteresowane na dzień otwarty w dniu 20 lutego przy ul. Wojska Polskiego 28.
 11. Dziś rozpoczynamy Tydzień trzeźwości, zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.
 12. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanoc­nych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. Należy podkreślić wartość umartwienia podejmowanego w duchu pobożności i miłości bliźniego. Msza św. u nas o  7.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
 13. W piątki o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, dla młodzieży o 19.00, dla dzieci w czwartek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym.
 14. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post (ilościowy). Przypomnieć wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post (ilościowy), obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Do postu bowiem ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia, a osobą pełnoletnią jest ten, kto ukończył 18 rok życia (Kan. 97). Mimo tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty (Kan. 1252). Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

Możliwość komentowania jest wyłączona.