Ogłoszenia 4 marca 2018r.

0

Ogłoszenia 04.03.2018 r.

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. 8 marca modlimy się w intencji kobiet.
 3. W najbliższą sobotę 10 marca czuwanie Rodziny i Bractwa Szkaplerznego od godz. 15.30.
 4. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Lelewela nr 8. Msza św. za Ofiarodawców będzie odprawiona .04.2018. Proszę o przygotowanie liturgii na następną niedzielę mieszkańców ul. Kisielewskiego J. Lelewela nr 10.
 5. We wtorek spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej.
 6. Kurs przedmałżeński – we wtorek.
 7. We wtorek 6 marca na godz. 17:30 Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Wacław Socha – proboszcz ze Zręcina. Zapraszamy na spotkanie formacyjne przed sakramentem Bierzmowania kl. VI Szkoły Podstawowej i kl. III Gimnazjum. Spotkanie formacyjne rozpoczyna się od uczestniczenia we mszy św.
 8. Przeżywamy Wielki Post gdzie jest ciągle aktualne Słowo Boże: W czasie pomyślnym wysłuchałem cię, w dniu zbawienia przyszedłem ci z pomocą". Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia. Od samego początku wejdźmy modlitwę jaka proponuje nam Kościół. W piątki o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, dla młodzieży o 19.00, dla dzieci w czwartek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na wsparcie misjonarza. Dekanat w ramach wizytacji kanonicznej chce wesprzeć jednego misjonarza z naszej diecezji.
 10. "W najbliższy wtorek /6.03/  po wieczornej Mszy Św. i nowennie do JP II odbędzie się comiesięczne spotkanie członków i sympatyków Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Biblioteka zaprasza do świata książek od 16,30 w każdy wtorek."
 11. 24 godziny dla Pana. W Orędziu Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2018 r. zostaliśmy zachęceni do włączenia się w ogólnokościelną inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Papież Franciszek napisał: „Dobrą okazją będzie, również w tym roku, inicjatywa „24 godziny dla Pana”, która jest zachętą do tego, by sakrament pojednania był sprawowany w kontekście adoracji eucharystycznej. W 2018 r. odbędzie się ona w piątek 9 i w sobotę 10 marca, a inspiracją do niej będą słowa z Psalmu 130, 4: „Ty udzielasz przebaczenia”. W Archidiecezji Przemyskiej, decyzją Metropolity ks. Abpa Adama Szala, zostało ustanowionych 7 kościołów, w których trwać będzie całodzienna adoracja: m.in. nasza wspólnota parafialne: Krosno, pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i trwania przed Panem. Dla porządku wymieniono poszczególne róże i ulice, ale Chrystus czeka na każdego według możliwości i czasu. W piątek po Mszy św. ks. Tadeusz przygotuje modlitwę, natomiast w sobotę ks. Paweł. Od 15.00 okazja do spowiedzi.

 

 

 

WIZYTACJA KANONICZNA

Od 16 do 18 marca będziemy przeżywać Wizytację Kanoniczną. Taka wizyta odbywa się co pięć lat. Teraz odwiedzi naszą wspólnotę parafialną Ks. Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski. Program ramowy mamy podany w naszej gazetce.

9.00 Szkoła Podstawowa w Suchodole

11.00 Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Krośnie – Guzikówka /LO, Gimnazjum, Podstawówka/

14.00 Dom Pomocy Społecznej przy ul. Żwirki i Wigury Msza św.

17 marca o godz. 17.30 powitanie Arcybiskupa Adama Szala. Msza św. z kazaniem Pasterza naszej Diecezji. Zapraszamy Parafian, dzieci, młodzież, wszystkie Ruchy i Stowarzyszenia grupy działające przy naszej parafii. Będzie spotkanie ze wszystkimi grupami. Zapraszam Ochotniczą Straż Pożarna ze Suchodołu, Koło Gospodyń Wiejskich w strojach regionalnych.

18 marca 2018 r. Ksiądz Abpa Adam Szal będzie głosił kazania na wszystkich Mszach św.

6.45 Msza św.

8.00 Msza św. /Róże Różańcowe, Rodzina Szkaplerzna, Bractwo Szkaplerzne – obstawia Mszę św./.

10.00 Msza św. /Domowy Kościół– obstawia Mszę św./.

11.30 Msza św. pod przewodnictwem Abpa Adama Szala – SAKRAMENT BIERZMOWANIA. POŚWIĘCENIE KRZYŻA I ŚW. JANA Z DUKLI. /Schola Kefas/.

15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Księdza Arcybiskupa Adama Szala.

16.00 Msza św. z kazaniem.

18.00 Msza św.  podziękowanie Księdzu Arcybiskupowi za Wizytację Kanoniczną.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.