Ogłoszenia 18.03.2018 r.

0

Ogłoszenia 18.03.2018 r.

 1. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Lelewela nr 12 .Msza św. za Ofiarodawców będzie odprawiona 01.06.2018r. Proszę o przygotowanie liturgii na następną niedzielę mieszkańców ul. J. Lelewela nr 16. Mieszkańcy ul. J. Lelewela nr 10 złożyli w ubiegłym tygodniu 775 zł. Gazetka jest drukowana w czwartki, dlatego jeśli chcemy by kwota podana przez mieszkańców byłą zamieszczona w gazetce to prosimy choćby telefonicznie zgłosić podaną kwotę.
 2. Na kwiaty do Bożego Groby Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus złożyła 150 zł. Róża św. Wojciecha 50 zł; Róża św. Andrzeja Apostoła 200 zł; Róża św. Kazimierza 100 zł; Róża bł. Karoliny 50 zł; Róża św. Brata Alberta 80 zł, Róża św. Stanisława Kostki 110 zł, Róża św. Marii Magdaleny 100 zł.
 3. Róże św. Rafała, św. Marii i św. Józefa, św. Jadwigi Królowej Polski i św. Marii Magdaleny na potrzeby parafii 350 zł z racji św. Józefa.
 4. Relikwie św. Jana Pawła II obecnie są na ul Kisielewskiego nr 5 i domy prywatne.
 5. We wtorek spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej.
 6. Kurs przedmałżeński – we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątki o godz. 17.00 Droga Krzyżowa, dla młodzieży o 19.00, dla dzieci w czwartek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00 z kazaniem pasyjnym.
 8. "Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" działające przy Sanktuarium Jana Pawła II serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na zajęcia plastyczne, których myślą przewodnią będą Święta Wielkanocne. Zajęcia odbędą się w  kawiarence "Papa Cafe" w sobotę 24.03.2018r. w  godz. 15:00 -17:00 . W programie m.in  malowanie pisanek, wykonywanie różnych dekoracji świątecznych w atmosferze rodzinnych pogadanek i wspomnień związanych ze Świętami".  Zainteresowane osoby proszę o zapisy do czwartku 22.03.2018r.
 9. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie 23 marca.

Modlitwa będzie prowadzona z trzech miejsc:

 1. O godz. 16.10 część wiernych zgromadzi się przy ul. Bieszczadzkiej na styku ul. Nad Badoniem i Reymonta i z tego miejsca wyruszy pochód idąc ul. Nad Badoniem, ul. Reymonta, ul. Grunwaldzką i ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego do kościoła;
 2. O 16.30 druga część parafian zgromadzi się pod Figurą Jezusa Miłosiernego k. Hospicjum, następnie ul. Grodzką, Piastowską i ul. Lwowską pod Krzyż Papieski i przejdzie przez cmentarz komunalny i ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Krośnie do kościoła;
 3. O 16.30 trzecia grupa zgromadzi się pod Krzyżem przy ul. Kisielewskiego w pobliżu Sanepidu, a następnie przejdzie ulicami: S. Batorego i przejdzie ul. Kisielewskiego, Stefana Batorego, ul. J. Lelewela, ul. Witosa, ul. Traugutta następnie przez kładkę na Lubatówce, potem ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Krośnie do kościoła.

Tym nabożeństwem rozpoczniemy nasze rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Dariusz Dziadosz – biblista. Spowiedź przed świętami we Wielką Środę.

 1. Dziewiąta edycja Krośnieńskich Pól Nadziei zrealizowana w 2017roku zaangażowała w Krośnie i okolicznych parafiach prawie 2000 wolontariuszy, którzy prowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz krośnieńskiego Hospicjum im św. Jana z Dukli.

Informuję uprzejmie, że w dniu 25 marca 2018 roku, w Palmową Niedzielę, odbędzie się jubileuszowa X edycja Krośnieńskich Pól Nadziei organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum w Krośnie przy udziale wielu instytucji i organizacji.

W Waszej Parafii zbiórkę funduszy na rzecz krośnieńskiego Hospicjum prowadzić będą dzieci szkolne pod opieką swoich rodziców lub nauczycieli.

Zasady prowadzenia Akcji Pola Nadziei nie uległy zmianie, dwu, trzy-osobowe zespoły młodych wolontariuszy kwestują pod nadzorem dorosłego opiekuna wręczając ofiarodawcom kwiaty żonkili (naturalne lub sztuczne) lub inne gadżety związane z Polami Nadziei (ulotki, żółte lub zielone baloniki itp.).

Możliwość komentowania jest wyłączona.