Ogłoszenia duszpasterskie 6 maja 2018

0

Ogłoszenia 06.05.2018 r.
1. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom, ul. Lelewela nr 26 Msza św. będzie odprawiona 02.09.2018. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Lelewela domy prywatne i ul. Batorego domy prywatne.
2. W poniedziałek, wtorek i we środę dni modlitw o urodzaje.
3. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Pańskiego.
4. We wtorek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka.
5. 31 maja (tj. Boże Ciało) organizujemy wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
6. W sobotę bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu „Spotkanie ze Zmartwychwstałym”. Przygotowana zostanie przez młodzież, która zaprasza wszystkich: zarówno dzieci, młodzież jak i małżeństwa oraz ludzi starszych.
7. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Również jest możliwość śpiewania majówek przy ul. Wiejskiej i Żniwnej przy kapliczce o godz. 19.00.
8. Taca z niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
9. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
10. Dziękujemy RODZICOM DZIECI PIERWSZKOMUNIJNYCH za DAR OŁTARZA: 5000 zł na remont schodów, oraz obrus ołtarzowy z bielizną kielichową i chodnik do prezbiterium. Także dziękujemy za wszelką pomoc Rodziców w przygotowaniu Świątyni wewnątrz do Uroczystości I Komunii Świętej oraz wokół kościoła za sprzątanie i dekoracje naszego Sanktuarium.
11. Zapraszamy DZIECI PIERWSZKOMUNIJNE wraz z RODZICAMI do udziału w nabożeństwach i Mszach świętych Białego Tygodnia.
12. Pielgrzymka dziękczynna za Dar I Komunii Świętej dla Dzieci i Rodziców w dniach 12 i 19 maja do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II do Krakowa Łagiewnik.
13. PRÓBA DLA DZIECI KLAS IV PRZED ROCZNICĄ I KOMUNII ŚWIĘTEJ W PIĄTEK PO MSZY ŚW. PROSIMY O OBECNOŚĆ WSZYSTKICH DZIECI.
14. Spowiedź dla Dzieci kl. IV i Rodziców przed ROCZNICĄ I KOMUNII ŚWIĘTEJ w piątek 11 maja od. godz. 16.00.
15. Rocznica I Komunii Świętej w następną niedzielę 13 maja o godz. 11.30.
16. Prosimy o udział dzieci i młodzieży w Nabożeństwach majowych, szczególnie DZIECI KLAS VI I VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ MŁODZIEŻY KLAS II GIMNAZJUM PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA.
17. Poradnia dla narzeczonych przy Sanktuarium św. Jana Pawła II przygotowuje narzeczonych do sakramentu małżeństwa w drugi piątek każdego miesiąca bezpośrednio po Mszy św. z wyjątkiem wakacji w miesiącach lipca i sierpnia nie będzie czynna.
18. Rodzicami chrzestnymi mogą być:
• osoby religijne (wyznania katolickiego), bierzmowane, przystępujące do sakramentów świętych, a jeżeli są małżonkami, żyjące w sakramentalnym związku małżeńskim muszą odznaczać się wystarczającą dojrzałością do wypełnienia swoich obowiązków (skończony 16 rok życia)
• muszą prowadzić życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji jaką mają pełnić i być wolnymi od jakiejkolwiek kary kanonicznej
19. Osoby zgłaszają się po zaświadczenia do chrztu i bierzmowania do kancelarii w parafii gdzie autentycznie mieszkają a nie w parafii zameldowania.
20. Spotkanie modlitewne Bractwa Szkaplerznego w sobotę 12.05.2018 o godz. 15.30.
21. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie zaprasza na wystawę: historia Biblii w dniach: 09.05-24.05.2018 r. w godz. 10.00 – 18.00 w Bibliotece PWSZ Krosno ul. Rynek 1.
22. ” Akcja Katolicka przy naszej parafii zaprasza na XXIII Pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli w Strachocinie w dniu 12 Maja (sobota) 2018 na godz. 9:00. Wyjazd z parkingu przy Parafii o godz. 7:30. Chętni mogą zapisać się w zakrystii do dnia 9 Maja (środa) lub pod numerem telefonu 791-497-122.”
23. Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” bardzo serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, na pierwsze spotkanie dla Seniorów, które odbędzie się w najbliższą środę po Mszy Świętej o 17:30 w budynku parafialnym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.