Ogłoszenia duszpasterskie 3 czerwca 2018 r.

0

IX Niedziela Zwykła3 czerwca 2018 r.
1. W naszej parafii procesja w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej. Na zakończenie oktawy będzie Msza św. na tle budynku Domu Ludowego o godz. 17.00 a następnie procesja ul. Dębową i zakończenie na ul. Wiejskiej. Zapraszamy dzieci: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami.
2. Dziękuję za przygotowanie liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Witosa. Msza św. będzie odprawiona 8 września. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Traugutta od nr 34 do końca.
3. Trwają rekolekcje prowadzone przez ks. Michała Olszewskiego SCJ. Msza św. w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 z kazaniem i o godz. 19.00 nauka rekolekcyjna. We środę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 17.30.
4. Ochotniczą Straż Pożarną z Suchodołu zapraszam do pomocy w obsłudze naszych uroczystości związanych z naszymi uroczystościami.
5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Spotkanie Rodziny i Bractwa Szkaplerznego o 15.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II.
6. Spotkaniu Akcji Katolickiej w środę 6 06 2018 po mszy św. wieczornej w dolnym kościele .Edward Gromek.
7. Dziękuję Akcji Katolickiej działającej przy naszej parafii za zbudowanie ołtarza w czasie procesji na Boże Ciało.
XXI. Rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Krośnie.
Parafia św. Piotra Ap. i św. Jana z Dukli w Krośnie wraz ze Stowarzyszeniem „Pomocna Dłoń” organizują XXI rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do naszej Archidiecezji i Poświęcenia naszego Kościoła. Zakładany program wydarzenia:
Od 2 do 6 czerwca rekolekcje z ks. Michałem Olszewskim SCJ. Na Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę będzie zbierana taca na cele organizacyjne.
08.06 – 09.06.2018 r. Warsztaty muzyczne.
9 czerwca Biesiada Maryjna w Krośnie. O godz. 14.00 gry i zabawy rekreacyjno – sportowe. Turniej tenisa stołowego, konkurs plastyczny „Maryja widziana oczami dziecka”, gry i zabawy ruchome, wspólne ognisko. 17.00 Koncert Maryjny scholii Kefas w Sanktuarium św. Jana Pawła II. 17.30 Msza św. 19.00 pod Krzyżem Papieskim koncert Dziecięcego Zespołu „Wesołe Nutki”. Uwielbienie Boga przez zespół Abba Pater.
11 czerwca 2018 r. o godz. 17.30 Program słowno muzyczny transmitowany przez Telewizję Trwam, Radio Maryja, i Radio Fara.
O godz. 18.20 Msza św. pod przewodnictwem abpa Adama Szala. Eucharystia będzie transmitowana przez Telewizję TRWAM, Radio Maryja i Radio Fara – będzie zbierana taca na Radio Maryja i Telewizję Trwam.
Na uroczystą Mszę św. serdecznie zapraszamy dzieci, szczególnie dzieci z I Komunii św., młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z kl. VI, VII i II kl. Gimnazjum. Wszystkie wspólnoty i ruchy działające przy naszej parafii: Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Domowy Kościół, Odnowę w Duchu Świętym, Rodzinę i Bractwo Szkaplerzne, Róże Różańcowe, Ochotnicza Straż Pożarną z Suchodołu z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń Wiejskich w strojach ludowych, ministrantów, lektorów, scholę Kefas. Szczególnie zapraszam Radę Duszpasterską, która jest gospodarzem tego wydarzenia. Jest to nasze święto parafialne dlatego przyjdźmy by uwielbić Boga za to co widziały nasze oczy, za to czego doświadczyliśmy sami 10 czerwca 1997 r.
13.06.2018 r. o godz. 11.00 Sympozjum dla młodzieży mające na celu przybliżenie przesłanie jakie zostawił nam św. Jan Paweł II 10 czerwca 1997r. na lotnisku w Krośnie.

XXXVIII Archidiecezjalna Przemyska
Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Niebawem wyruszy na pątniczy szlak ku Jasnej Górze XXXVIII Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka. Hasło tegorocznych rekolekcji w drodze to – „Żyć z Maryją w Duchu Świętym” – nawiązuje do Ogólnopolskiego Programu Duszpasterskiego.
Pielgrzymka ta odbędzie się w terminie dotychczasowym, tj. w dniach 4-15 lipca 2018r.
Dołącz do Grupy św. Jana z Dukli, która wyruszy z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie ku Jasnej Górze 6 lipca. Serdecznie Cię zapraszamy.
Spotkanie organizacyjne dla pątników odbędzie się w niedzielę 24 czerwca 2018r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, ul. Kard. Wyszyńskiego 30 o godz. 14.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. a później będą sprawy dotyczące szczegółów pielgrzymki. Zapraszamy serdecznie na pątniczy szlak, by nie zmarnować tej szczególnej szansy.
Ks. Paweł Dziob przewodnik grupy

Możliwość komentowania jest wyłączona.