Ogłoszenia parafialne 12 sierpnia 2018

0

XIX Niedziela Zwykła 12 sierpnia 2018 r.

 

 1. Dziękuję za modlitwy i wsparcie naszych prac przy Sanktuarium. Dziś składka na Kościół.
 2. Dziękuję za przygotowanie liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty i potrzeby parafialne mieszkańcom ul. Polnej. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie odprawiona 20.10.2018 r. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Żniwnej.
 3. We środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – błogosławieństwo ziół i kwiatów. Msza św. będzie sprawowana tak jak w niedzielę: 6.45; 8.00; 10.00; 11.30; 18.00
 4. Prezydent Miasta Krosna zaprasza na uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego oraz 98 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Msza św. o 9.00 – Krośnieński Rynek.
 5. 18 sierpnia 2018 roku w Miejscu Piastowym, przy Sanktuarium na „Górce” IX Podkarpackie Wesele bez Toastu.
 6. Do 19 sierpnia nie ma będzie Mszy św. w niedzielę w naszej świątyni o godz. 16.00.
 7. Zapraszamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
 8. W poniedziałek o godz. 17.00 modlitwa za dusze konające i czyśćcu cierpiące. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 9. We wtorek Nowenna do św. Jana Pawła II  po Mszy św. wieczornej.
 10. W środę Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.00.
 11. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona po Mszy św. wieczornej..
 12. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.
 13. W sobotę Godzinki do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.00.

 

 

 

W Narodowym Programie Trzeźwości, który jest owocem obrad Narodowego Kongresu Trzeźwości znajduje się następujący tekst: „Polskość powinna kojarzyć się z trzeźwością i abstynencją, a nie z pijaństwem i proalkoholową mentalnością. Aby Polska była Polską, musimy odzyskać trzeźwość, tak jak sto lat temu odzyskaliśmy niepodległość”.

Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza w swojej posłudze apostolskiej miało i stara się dalej posiadać chrześcijański i patriotyczny charakter w odniesieniu do Polaków i Ojczyzny. W tych wysiłkach apostolskich, mieści się również troska o trzeźwość polskiego narodu i szczęście rodzin żyjących bez uzależnień i zniewoleń.

We współpracy z Michalitkami i Michalitami, członkowie Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca, pragną na fundamencie charyzmatu markiewiczowskiego, dziewiąty raz w dniu 18 sierpnia 2018 roku w Miejscu Piastowym, przy Sanktuarium na „Górce”, zorganizować imprezę: ” IX Podkarpackie Wesele bez Toastu”, odwołując się do wezwań Narodowego Kongresu Trzeźwości.

Na to spotkanie zaproszone są rodziny, małżeństwa, dorośli, młodzież i dzieci, a szczególnie wszyscy zainteresowani organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych oraz stylem życia w trzeźwości.

 

WYŻSZA SZKOŁA KULTURY SPOŁECZNEJ I MEDIALNEJ

 

Z myślą o młodych po maturze, którzy po Bożemu chcieliby służyć Ojczyźnie i ludziom, od tego roku dajemy szansę 30 maturzystom bezpłatnego studiowania i formowania się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Nasza Uczelnia funkcjonuje na prawach państwowych i w oficjalnych rankingach uzyskuje noty najwyższe. Wspomnianym wyżej maturzystom proponujemy nieodpłatne studia do licencjatu (ewentualnie stopień inżynierski) – z perspektywą przedłużenia tej oferty do magisterium. Jest też możliwość stypendiów socjalnych (dla uboższych), motywacyjnych, a za bardzo dobre wyniki – rektorskich. Warunki do uczenia się i mieszkania są oficjalnie oceniane jako najlepsze. Być może we wspólnocie parafialnej Księdza Proboszcza są młodzi ludzie, którym można by zaproponować studia w WSKSiM w Toruniu. Maturzystów będziemy przyjmować według kolejności zgłoszeń do 31 sierpnia br.

Kierunki studiów:

 • Dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
 • Informatyka medialna,
 • Politologia,
 • Kulturoznawstwo,
 • Informatyka,

PODYPLOMOWE:

 • Dziennikarstwo,
 • Retoryka i komunikacja społeczna,
 • Ekologia i zarządzanie,
 • Grafika komputerowa i techniki medialne,
 • Relacje międzynarodowe i dyplomacja.

Osoby zainteresowane studiami, szczegółowe informacje mogą uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu (56) 610 72 00 lub bezpośrednio w Dziekanacie WSKSiM przy ul. św. Józefa 23/35 w Toruniu. Zapraszamy również na stronę internetową Uczelni: www.wsksim.edu.pl.

 

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.