Ogłoszenia duszpasterskie 14 października 2018 r.

0

 

XXVIII Niedziela 14 października 2018 r.

 1. Dziękuję za modlitwy i wsparcie naszych prac przy Sanktuarium. Wyrażam wdzięczność za rozniesienie kalendarza parafialnego na 2019 r. Dziś składka na Kościół.
 2. W najbliższą sobotę spotkanie rodziny i Bractwa Szkaplerznego od godz. 15.30.
 3. Dziękuję za przygotowanie liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty i potrzeby parafialne mieszkańcom ul. Piastowska 62. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie odprawiona 27.12.2018. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Piastowska nr 64.
 4. We wtorek 16 października 40 rocznica wybory Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 czuwanie modlitewne w naszym Sanktuarium.
 5. We wtorekpoczątek nauk przedmałżeńskich po Nabożeństwie do św. Jana Pawła II.
 6. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na kółko szachowe w każdy wtorek o godz. 17:00 do "Papa Cafe"
 7. Trwa miesiąc październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.
 8. 22 października Święto św. Jana Pawła II uroczyste poświęcenie „Ogrodu tajemnic maryjnych ze św. Janem Pawłem II- "TOTUS- TUUS" przy kościele pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli – Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Poświęcenia dokona J.E. Ksiądz Arcybiskup Adam Szal Metropolita Przemyski na Mszy św. o godz. 17.30. Na zakończenie odpustu w poniedziałek  22 koncert zagra Zespół Bankruci – Koncert Uwielbienia Boga.
 9. Zapisy na VIII Forum Charyzmatyczne w kawiarence lub na stronie internetowej parafii. Od samego początku inicjatywą tych spotkań był Ks. Abp Józef Michalik. Również VIII forum jest pod patronatem Ks. Arcybiskupa Adama Szala Metropolity Przemyskiego. W niedzielę będzie przewodniczył mszy św. Również będzie obecny ks. Bp Stanisław Jamrozek.
 10. Dziś puszka na Fundację Trzeciego Tysiąclecia.
 11. W związku ze 100 -leciem odzyskaniem niepodległości przez Polskę organizujemy dla dzieci konkurs plastyczny i literacki: „ROK DLA NIEPODLEGŁEJ”. Wypracowania prosimy przynosić do zakrystii do 20 października lub do kancelarii.
 12. We wtorek spotkanie ministrantów i lektorów z ks. Piotrem po Mszy św. wieczornej.
 13. Biblioteka parafialna zaprasza czytelników w każdy wtorek w godz. 16.30 d0 17.30. Przyjmujemy darowizny wartościowych książek katolickich."
 14. Klasy 3 gimnazjum wyjątkowo spotkanie formacyjne do bierzmowania będą miały w środę od 17.30.
 15. Dnia 17 października 2018 roku o godz. 18:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie ul. Kolejowa 1 odbędzie się spotkanie informacyjne nt. programu „Czyste Powietrze”. Program ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń z jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Polega na dofinansowaniu termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz wymianie źródła ciepła – dotacja do 90% kosztów kwalifikowanych. Intensywność dofinansowania uzależniona jest od dochodu na członka gospodarstwa domowego.
 16. W piątek zapraszam osoby chętne do pomocy w porządkowaniu w kościele i wokół świątyni od godz. 8.00 z własnym sprzętem do sprzątania.
 17. Spotkanie misyjne w sobotę 20 października w domu sióstr klawerianek w Krośnie z s. Marią Żywiec.

 

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.