IV Niedziela Adwentu Niedziela 23 grudzień 2018 r.

0

IV Niedziela Adwentu Niedziela 23 grudzień 2018 r.

 

  1. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. W czasie wigilii wykluczamy alkohol. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00. Taca mszalna z „Pasterki” przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
  2. We wtorek, 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Podobnie w drugi dzień świąt, we środę 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. u nas 6.45; 8.00; 10.00; 11.30; 16.00 i 18.00.
  3. Dziś przypada rocznica święceń biskupich, w poniedziałek dzień imienin Ks. Abpa Adama Szala.
  4. Dziękuję za przygotowanie liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty i potrzeby parafialne mieszkańcom ul. Batorego nr 17. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie 23.03.2019.
  5. W poniedziałek jeszcze Msza św. o godz. 6.30.
  6. Diakonia Miłosierdzia Ruch Światło – Zycie organizuje wnaszej parafii spotkanie Sylwestrowe. Spotkanie rozpocznie się po Mszy św. o godz. 16.00 w dolnym kościele.
  7. 27 grudnia po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej w budynku parafialnym.
  8. 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. W tym roku będziemy odwiedzać mieszkańców bloków. W piątek od godz. 15.30: ul. Batoregonr 1, 3, 5, 7. W sobotę od godz. 9.00: ul. Batorego nr 9, ul. Kisielewskiego nr 5 i 8 i ul. Piastowska nr 60 pierwsza klatka.
  9. W czwartek św. Jana Apostoła. Po Mszy św. błogosławieństwo wina. W piątek święto św. Młodzianków, męczenników. Po Mszy św. błogosławieństwo dzieci. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za tydzień w niedzielę święto świętej rodziny. po każdej Mszy błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  10. Z serca dziękuję tym wszystkim którzy swoją postawą pomogli nam przeżyć ten czas jak najlepiej: rozprowadzającym świece na stół wigilijny, żłóbek, dekorujący kościół, budujący szopkę. Dziękuję wszystkim Kapłanom, ministrantom, lektorom, scholii, Kościelnemu, Organiście.

 

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.