Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019- ogłoszenia duszpasterskie

0

Niedziela Chrztu Pańskiego 13.01.2019

  1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.
  2. Dziękuję za pomoc w odśnieżaniu wokół kościoła.
  3. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w nabożeństwem z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Batorego nr 21. Msza św. będzie odprawiona 3 kwietnia. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Batorego nr 23.
  5. W niedzielę Jasełka w wykonaniu młodzieży jutro po Mszy św. o godz. 16.00. Ks. Mateusz zaprasza.
  6. Spotkanie modlitewne Rodziny i Bractwa Szkaplerznego odbędzie się w Sanktuarium św. JPII dnia 16.01.2019 tj. we środę o godz. 15.30.
  7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę i spotkanie w bardzo dostojnej oprawie. Cieszymy się że mogliśmy z Wami chwilę pobyć i porozmawiać o problemach istotnych dla Was. Ubogaciliśmy się Waszą wiarą i Waszym męstwem w pokonywaniu problemów życiowych. Każda osoba to swoisty świat, swoiste doświadczenia.

Był to piękny czas spotkania w Waszym domu. Mogliśmy się też wiele nauczyć od Was. Są piękne przykłady świętego życia. Są piękne świadectwa życia według ewangelii.

Są również osoby, którzy nie mieli możliwości wzrastać w wierze, bo rodzice niewierzący, albo dziadkowie, są tacy których ludzie zgorszyli i doprowadzili do niewiary. Ale to są pojedyncze przypadki. Nawet ci, którzy nie mają czasu być co niedzielę w kościele przyjmowali nas i za to jesteśmy wdzięczni.

Widziałem wielkie zatroskanie seniorów o młode pokolenie. To bardzo cieszy, bo Mojżesz miał wzniesione ręce do Boga modląc się za swój lud i wojsko zwyciężyło.

Było wiele cennych uwag odnośnie parkingu, siadania w ławkach. Są głosy odnośnie godziny Mszy św. w niedzielę, chcą o godz. 6.30 bo i problem z parkingiem i z wymianą ludzi na mszy św. Jest to do zrobienia.

Wiele było cennych uwag odnośnie liturgii, kościoła, i obejścia wokół świątyni. Warto podkreślić, ponieważ zwrócono uwagę na liturgię. W czasie mszy ślubnej śpiewamy pieśni zatwierdzonych przez Komisję Liturgii. Msza św. to nie występ pokazowy jakiegoś artysty. W czasie liturgii mają uczestniczyć wszyscy zgromadzeni w kościele. Niezależnie czy to jest msza ślubna czy pogrzebowa, czy też w innym okresie liturgicznym. Ja wiem, że są pokusy by zapłacić ludziom by za nas wykonywali jakieś posługi, by za nas odpowiadali, ale to jest moje spotkanie z bogiem, to jest moja modlitwa

Możliwość komentowania jest wyłączona.