Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania

0

OGŁOSZENIA 21.04

ZMARTWYCHWASTANIE PAŃSKIE

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: 6.00, 8.00, 10.00, 11.30,16.00 i 18.00.

2. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: 6.45; 8.00; 10.00. 11.30,16.00 i 18.00.

3. Proszę o przygotowanie liturgii na następną niedzielę mieszkańców ul. J. Lelewela nr 24.

4. W najbliższy piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. We wtorek i czwartek spotkanie przed Bierzmowaniem o godz. 17.30 dla uczniów kl. VIII i kl. III gimnazjum. Bierzmowanie 27 kwietnia o godz. 17.30.

6. We środę Msza św. wieczorna o godz. 18.00 – kapłani mają spotkanie formacyjne w Sanoku. Na Mszę sa. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z Rodzicami.

7. Za tydzień obchodzić będziemy II Niedzielę po Wielkanocy, która została przez św. Jana Pawła II ustanowiona Świętem Bożego Miłosierdzia. Godzina Święta o godz. 15.00

8. Uwielbiamy Boga za dar przeżycia Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Dziękuję kapłanom: ks. prałatowi Tadeuszowi, ks. kanonikowi Janowi, kapłanom: Piotrowi, Tadeuszowi, Pawłowi, Mirosławowi, Mateuszowi i Andrzejowi. Swoją modlitwą, posługą w konfesjonale, prowadzeniem nabożeństw przygotowywali nas do tego dobrego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim wspólnotom i ruchom działającym przy naszej parafii Wspólnocie Modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym, Domowemu Kościołowi, Oazie, Akcji Katolickiej, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Bractwu Szkaplerznemu, scholii, zespołowi muzycznemu, ministrantom i lektorom. Kawiarence Papa Cafe za pomoc i wsparcie w różnych działaniach. Organiście, Kościelnemu. Pani Marii Józefowicz, która jak siostra skrytka troszczy się o czystość szat liturgicznych. Pani Agacie Józefowicz za prowadzenie rozważań z dziećmi Drogi Krzyżowej. Wiele osób posługiwało rozprowadzając paschaliki i baranki. Pan Bogdan Preisner nagłaśniał wiele razy scholę, Damian Wyderka wpiera nas na różne sposoby. Całej redakcji Dnia Pańskiego, Nie lękajcie się dziękuję za taką mrówczą pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Także za zdjęcia, które mamy systematycznie robione i zamieszczane na stronie internetowej przez Natalię Moskal. Państwu Kuszczakom za sprzątanie kościoła. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej z Suchodołu za obstawę przy Grobie Pańskim. Dziękujemy za dekorowanie kościoła Agacie i Adamowi Skibom i wszystkim, którzy im pomagali. Dekoracja bardzo delikatna ale niezwykle wymowna. P. Jan Bator porządkował teren wokół kościoła. Bóg zapła.

 9. Róża św. Stanisława Biskupa na kwiaty do Bożego Grobu 160 zł. Róża św. Anny 70 zł.

10. Za tydzień składka do puszek na potrzeby Caritas.

11. OGŁOSZENIA / INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI I KOMUNIJNYCH

Drodzy Rodzice ! Kierujemy do Państwa informacje, dotyczące przygotowań do UROCZYSTOŚCI I KOMUNII ŚWIĘTEJ NASZYCH DZIECI W DNIU 05. 05.2019R, GODZ. 11:30 W SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II.

Wchodzimy w okres bezpośredniego przygotowania się Dzieci do pierwszej spowiedzi i przyjęcia po raz Pierwszy Komunii Świętej.

W trosce o piękno tej Uroczystości, rozpoczynamy próby w naszym kościele po Mszy Świętej:

– 24.04 (środa),

29.04 (poniedziałek),

01.05 (środa)

i 04.05 (sobota-próba generalna).

Obecność Dzieci na próbach jest konieczna i dlatego obowiązkowa. (Przed "Uroczystością zaprosiliśmy do szkoły pana kamerzystę, który nagra pamiątkowe spotkania dzieci w klasach w czasie lekcji "W dniu 26.04 (piątek) –w SP nr 15 i 30.04 (wtorek)- w SP nr 5 w Krośnie.

Przypominamy, by Dziewczynki na Komunii Św. miały białe, pełne rękawiczki a Chłopcy czarne spodnie i czarne buciki.

Została ustalona dekoracja kościoła. Prosimy Rodziców, którzy wyrażają chęć pomocy przy porządkowaniu kościoła i placu przy kościele. Planowane dni to- 01.05 (środa) od godz. 9.00 oraz 02.05 (czwartek) od godz. 9.00. Środki czystości zostaną zakupione z pieniędzy składkowych. Spowiedź Św. dla Dzieci i Rodziców odbędzie się 04.05 (sobota) o godz. 9.00

PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA DZIECI I RODZICÓW DO WADOWIC I "KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ W DNIU 11.05 (SOBOTA). Prosimy o podanie PESEL do ubezpieczeniowo Mamy z trójki klasowej. PLAN PIELGRZYMKI DZIĘKCZYNNEJ DZIECI DO "WADOWIC I KALWARII W DNIU 11.05.2019R. 4:45- spotkanie przy autokarach (parking przy Sanktuarium Św. Jana Pawła II godz. 5:00 – wyjazd z Krosna. 8:30- planowany przyjazd do Wadowic, dom Św. Jana Pawła II, czas wolny 11:00- Wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej 12:00-Msza Święta 13:00 — obiad w Domu Pielgrzyma, zwiedzanie Sanktuarium. 15:00 —18:00 przejazd do Inwałdu; wypoczynek i zabawa w parku, czas wolny z Rodziną. Ok- 22.00 – powrót do Krosna.

Możliwość komentowania jest wyłączona.