OGŁOSZENIA 12.05.2019r. IV Niedziela Wielkanocna

0

OGŁOSZENIA 12.05.2019r. IV Niedziela Wielkanocna

 

  1. Dziękuję za przygotowanie liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Witosa . Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Langiewicza.  Msza św. za Mieszkańców ul. Lelewela 26  będzie odprawiona 19 czerwca wieczorem (teraz podaję, ponieważ gazetkę wcześniej wydrukowano).
  2. Nabożeństwa maryjne o godz. 17.00.
  3. Rodzice dzieci kl. III złożyli na przenośne konfesjonały 1700 zł
  4. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Bronisława Markiewicza ogłasza nabór na rok szkolny 2019/2020. Szczegóły w sekretariacie szkoły przy ul. Grodzkiej 6, oraz na stronie internetowej.
  5. Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjazd na Spotkanie Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się 1 czerwca 2019 roku. Więcej szczegółów na plakatach na drzwiach Kościoła.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Wyjazd w piątek 17 maja o godz. 23:30 z parkingu przy kościele św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie, powrót w sobotę po północy. Możliwość zapisania się na wyjazd w poniedziałek po mszy świętej wieczornej.
  7. Spotkanie Koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w najbliższy wtorek /14.05/ po wieczornej Ms. Św. Zapraszamy. 
  8. Męski różaniec. Jako Wspólnota Męska chcemy odpowiedzieć modlitwą a przede wszystkim różańcową na rzeczy jakie dzieją się w Europie a także w Polsce. Jasno i konkretnie trzeba nam odpowiedzieć na wezwania Fatimy. Gromadzimy się po raz pierwszy 16 maja o godzinie 21.00  pod Krzyżem Papieskim z różańcem i ze świecami w ręku. Spotkania będą miały charakter cykliczny każdego miesiąca o 21.00.

 

XXII ROCZNICA POBYTU ŚW. JANA PAWŁA II

W KROŚNIE

 

1 czerwca 2019 r. – II Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej. "W sobotę, 1 czerwca, w naszym Sanktuarium odbędzie się II Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej pod hasłem "Tobie Polsko śpiewamy". W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne działające w przedszkolach, szkołach podstawowych, domach kultury czy parafiach w Krośnie i okolicy. Celem festiwalu jest wspieranie najzdolniejszych wokalnie dzieci oraz umożliwienie im zaprezentowania własnych umiejętności wokalnych. Wszelkie informacje na temat festiwalu, regulamin i karta zgłoszenia będą na stronie internetowej parafii www.piotrajana.pl, a także w naszej kawiarence Papa Cafe. Zachęcamy rodziców, nauczycieli oraz instruktorów do zgłaszania dzieci."

7 czerwca 2019 r. – godz. 11.00 Sympozjum dla młodzieży „Godzina Świadectwa” w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

8 czerwca Piknik dla dzieci i młodzieży od godz. 11.00 Zabawy, zawody sportowe i zajęcia dla dzieci wokół Sanktuarium św. Jana Pawła II.

O godz. 16.30 Czuwanie w wykonaniu Orkiestr Dętych i Chórów pod Krzyżem Papieskim i Figurą św. Jana Pawła II w Krośnie przy ul. Podkarpackiej pod dyrekcją ks. prał. dr Mieczysława Gniadego.

Wystąpią:

Miejska Górnicza Orkiestra Dęta -kapelmistrz Wiesław Wojnar

Orkiestra Dęta OSP w Iskrzyni – kapelmistrz Wiesław Wojnar

Orkiestra OSP Besko – kapelmistrz Szymon Kielar

Orkiestra Dęta "Lutnia" Zarszyn – Prezes Orkiestry Dętej „Lutnia”  Piotr Tutak

Rymanowska Orkiestra Dęta – kapelmistrz Mieszko Szybka

Orkiestra Dęta „HEJNAŁ” Haczów działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury – kapelmistrz – Szymon Kielar

Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego – kapelmistrz Maciej Filar

Orkiestra Dęta w Odrzykoniu – kapelmistrz Edward Cymerman

Orkiestra Dęta OSP w Kańczudze – kapelmistrz Wiesław Solarz

Orkiestra Dęta OSP w Łopuszce Wielkiej – kapelmistrz Andrzej Osmyk

Orkiestra Dęta OSP w Dynowie – kapelmistrz Tadeusz Podulka

Orkiestra Dęta OSP w Harcie – dyrygent Andrzej Sowa

Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe – dyrygent Miłosz Markiewicz

 

Chóry:

Archidiecezjalny Chór "Magnificat" – Przemyśl

Chór Mieszany „Echo” – Krosno

Chór CHORUS z Korczyny.

Chór "Michael" z Kańczugi

Chór „Legato” ze Szczepańcowej.

Chór szkolny „Kamerton” z Haczowa

Chór Parafialny "Canto divino" z Krościenka Wyżnego.

Chór Koloryt z Rymanowa

Chór Parafialny – Krosno Fara

Chór Parafialny z Iskrzyni

Chór Parafialny ze Zręcina

Schola Kefas- Krosno

 

08.06.2019 r. o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Abpa Adama Szala Metropolity Przemyskiego i Abpa Józefa Michalika.

9 czerwca o godz. 17.00 Koncert Papieski „Leśnicy- Papieżowi Janowi Pawłowi II" w wykonaniu Kameralnej Orkiestry im. Johanna Straussa pod dyr. Marka Czekały.

10.06.2019 o godz. 18.0.0 Msza św. pod przewodnictwem Abpa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego

Mamy nadzieję, że nasze wspólne świętowanie służyć będzie nie tylko kształtowaniu w dzieciach, młodzieży i dorosłych postawy wdzięczności za dar obecności św. Jana Pawła II w naszym mieście, ale wzmocni także pozytywne oddziaływanie tego Wielkiego Polaka jako wzorca osobowego dla każdego człowieka.

Z nadzieją na spotkanie i wspólne świętowanie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.