OGŁOSZENIA 30.06.2019r.

0

OGŁOSZENIA 30.06.2019r.

  1. Relikwie św. Jana Pawła II odwiedzają mieszkańców ul. Kard. Stefana  Wyszyńskiego.
  2. Dziękuję za przygotowanie liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty mieszkańcom ul. Dębowej. Msza św. w intencji Ofiarodawców będzie odprawiona 15 października. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Wiejskiej. 
  3. 1 lipca o godz. 17.30 poświecenie Ogrodu Maryjnego ze św. Janem Pawłem II „TOTUS TUUS”. Poświęcenia dokona Ks. Abp Adam Szal Metropolita Przemyski. Zapraszamy Róże Różańcowe, Rodzinę Szkaplerzną, Bractwo Szkaplerzne, Radę Duszpasterską, Akcję Katolicką, Domowy Kościół, Odnowę w Duchu Świętym, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Grupę Biblijną, OSP w Suchodole, Koło Gospodyń Wiejskich z Suchodołu. Zapraszam wszystkich Parafian.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od 16.30. W piątek do południa odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. W sobotę nabożeństwo fatimskie.
  5. Za tydzień składka na Kościół.
  6. Grupa św. Jana z Dukli wyruszy z naszego Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie 6 lipca w sobotę o godz. 6.30 Msza św.
  7. Od dziś do 25 sierpnia przez okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, podobnie jak w ubiegłe lata.
  8. Akcja Katolicka zaprasza na pieszą pielgrzymkę do  sanktuarium  św. Jana w Dukli w drugą niedzielę lipca ,wyjście o godz. 5.00. Po uroczystościach powrót autokarem na parking przy kościele .Chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.

Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu 22 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Krośnie:

Dziękuję za okazywaną pomoc:

Prezes  Zarządu Jerzy Krzanowski NOWY STYL GRUP

Robert Choma Prezes Zarządu PGE Obrót S.A.

Władysław Turek Dyrektor Generalny PGE Dystrybucja S.A.

Irena i Bogdan Kubal EL – NAFT

Mariusz Kutowicz GREINPLAST PODKARPACIE

Prezes Zarządu RBDIM Krosno Andrzej Zygar

JAWIT A i J Białas, L i W Lampara Sp. Jawna

Prezes Kazimierz Śnieżek – OSM Jasienica Rosielna, 

Axel – Bogdan Preisner – serwis komputerowy urządzeń parafialnych,

Maria i Adam Homa – Zakład Wykonawstwa i Nadzoru Sieci i Instalacji Sanitarnych,

MEBLE POLSKIE BARBARA SZYDŁO MAGDALENA BIAŁOWĄS SPÓŁKA JAWNA

Anna i Grzegorz Kosztyła,

Anna i Stanisław Kopacz, Anna i Krzysztof Korbeccy, Bogdan Jabłoński,

Stowarzyszenie Rozwoju Miasta Krosna „Pomocna Dłoń”,

Papieskie Centrum Turystyczno – Pielgrzymkowe św. Jana Pawła II,

Jan Bator, Edward Prajsnar, Monika Mojak, Magdalena Bryzek

Bóg zapłać.

AKT WYNAGRODZENIA NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA

O Jezu Najsłodszy, któremu za miłość bez granic ludzie w niewdzięczny sposób odpłacają się tak wielkim zapomnieniem, opuszczeniem i wzgardą, oto my, rzucając się do stóp Twych ołtarzy, szczególnym hołdem czci pragniemy wynagrodzić tę grzeszną oziębłość i krzywdy, jakie ze wszech stron ranią najmiłościwsze Twoje Serce.

Pomni wszelako, że i my sami nie zawsze byliśmy wolni od tych niegodziwości, żalem przeto najgłębszym przejęci, błagamy przede wszystkim o miłosierdzie dla siebie. Jesteśmy gotowi dobrowolnym zadośćuczynieniem wynagrodzić nie tylko za grzechy, któreśmy sami popełnili, ale i za występki tych, co błądzą z dala od drogi zbawienia i zatwardziali w niewierze nie chcą iść za Tobą Pasterzem i Wodzem, albo podeptawszy obietnice chrztu świętego, zrzucili z siebie najsłodsze jarzmo Twojego prawa. Za te wszystkie opłakania godne występki chcemy wynagrodzić i każdy z nich pragniemy naprawić. A więc: brak skromności i wszelaki bezwstyd w życiu i strojach, liczne owe sidła zastawione na niewinne dusze, lekceważenie dni świętych, ohydne bluźnierstwa miotane przeciwko Tobie i Twoim Świętym, obelgi rzucane na Twego Namiestnika i na stan kapłański, bezczeszczenie nawet samego Sakramentu Bożej Miłości przez jego zaniedbanie i przez okropne świętokradztwa,
wreszcie publiczne wykroczenia narodów wyłamujących się spod praw i kierownictwa ustanowionego przez Ciebie Kościoła.

Obyśmy krwią własną mogli zmyć te wszystkie zbrodnie! A tymczasem, by naprawić zniewagi czci Bożej, składamy Ci zadośćuczynienie, jakie Ty sam Ojcu na krzyżu ofiarowałeś i które co dzień na ołtarzach ponawiasz, w połączeniu z zadośćuczynieniem Bogarodzicy Dziewicy, Wszystkich Świętych i pobożnych dusz wiernych. Przyrzekamy z głębi serca wynagrodzić – o ile za łaską Twoją stać nas będzie – za przeszłe nasze grzechy i za obojętność na tak wielką miłość Twoją: przez wiarę stateczną, czyste życie, dokładne zachowanie prawa ewangelicznego, zwłaszcza prawa miłości. Postanawiamy również według sił swoich nie dopuścić do nowych zniewag i jak najwięcej dusz pociągnąć do wstąpienia w Twoje ślady.

Przyjmij, błagamy, o Najłaskawszy Jezu, za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Wynagrodzicielki, ten akt dobrowolnego zadośćuczynienia i racz nas aż do śmierci zachować w wierności obowiązkom Twej świętej służby przez wielki dar wytrwania, przez który wszyscy doszlibyśmy w końcu do tej Ojczyzny, gdzie Ty z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz, Bóg na wieki wieków. Amen.

PODZIĘKOWANIE

W imieniu Państwa Młodych i rodziców składamy serdeczne podziękowanie dla Zespołu Papa-Cafe a profesjonalizm, doskonały smak i jakość upieczonych ciast weselnych.

Aleksandra i Bartosz Iwaniccy

Małgorzata i Bogdan Iwaniccy

Maria i Adam Homa

Możliwość komentowania jest wyłączona.