Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019 r.

0

Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019 r.

 1. Dziękuję za przygotowanie liturgii i złożoną ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Piastowska 64. Msza św. w intencji Ofiarodawców będzie odprawiona 16.12.2019. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Piastowska i Lwowska domy prywatne.
 2. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje Rekolekcje dla rodzin naszej archidiecezji w dniach 29.11 do 1.12.2019 w Opactwie Benedyktyńskim w Jarosławiu. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Marek Machała, dyr Wydziału Duszpasterstwa Rodzin AP.
 3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej kurs przedmałżeński
 4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, począwszy od dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach. Za odmówienie Różańca w kościele, kaplicy, rodzinie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. IX Podkarpackie Forum Charyzmatyczne „Zawsze się radujcie” na hali sportowa MOSiRu w Krośnie. Prowadzi Zespół Mocni w Duchu z o. Pawłem Sawiakiem SJ. Zapisy na stronę internetowej, bądź w kawiarence Papa Cafe.
 6. Spotkania biblijne. Diakonia modlitwy EPAFRAS zaprasza wszystkich chętnych na Spotkania biblijne w każdą środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Rozprowadzamy kalendarze na 2020.Datki na projekt witraży w kościele.
 8. Dziś Dzień Papieski, składka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy na papieską kremówkę do kawiarenki.
 9. We wtorek, 15 października 2019 r. o godz. 13.30 w Kościele pw. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców.

Kongres Biblijny – Krosno 26 październik 2019 r.
Hasło kongresu: Panie, uświęć nas w prawdzie
Program:
1000 Rozpoczęcie kongresu w dolnym kościele: pieśń do Ducha Świętego.
1020 Wykłady: Prorocy – słudzy prawdy (ks. dr Mariusz Szmajdziński)
Synoptyczna tradycja o Jezusie nauczającym „w prawdzie” (Mk 12,14; Mt 22,16; Łk 20,21) (dr hab. Krzysztof Mielcarek)
1130 Wspólnotowa modlitwa słowem Bożym
1200 Przerwa
1245 Lokalny program biblijny w dolnym kościele (ks. Tadeusz Piwiński)
1400 Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Stanisława Jamrozka;
przed błogosławieństwem końcowym przesłanie kongresu i wręczenie błogosławieństw dla grup biblijnych z archiprezbiteratu oraz błogosławieństw dla parafii przystępujących do projektu odnowy biblijnej

 1. Różaniec Najświętszej Maryi Panny (Rosarium VirginisMariae), który pod tchnieniem Ducha Bożego rozwinął się stopniowo w drugim tysiącleciu, to modlitwa umiłowana przez licznych świętych, a Urząd Nauczycielski Kościoła często do niej zachęca. W swej prostocie i głębi pozostaje ona również w obecnym trzecim tysiącleciu, które dopiero co się zaczęło, modlitwą o wielkim znaczeniu, przynoszącą owoce świętości. Jest ona dobrze osadzona w duchowości chrześcijaństwa, które — po dwóch tysiącach lat — nic nie straciło ze swej pierwotnej świeżości i czuje, że Duch Boży pobudza je do « wypłynięcia na głębię » (Duc in altum), by opowiadać światu, a nawet „wołać” o Chrystusie jako Panu i Zbawicielu, jako « drodze, prawdzie i życiu » (J 14, 6), jako « celu historii ludzkiej, punkcie, ku któremu zwracają się pragnienia historii i cywilizacji ». Różaniec bowiem, choć ma charakter maryjny, jest modlitwą o sercu chrystologicznym (RVM 1).
  Niech myśl św. Jana Pawła II towarzyszy nam w październikowych rozważaniach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.