Misje parafialne-2020 – program!

0

O misjach parafialnych słów kilka
Każda wspólnota parafialna raz na 10 lat przeżywa misje parafialne. Zwykle trwają one cały tydzień. Na zaproszenie księdza proboszcza przyjeżdżają księża misjonarze, którzy głoszą wiernym nauki o zasadniczych prawdach wiary i moralności. W parafii są odprawiane nabożeństwa, a na zakończenie misji wierni przystępują do spowiedzi i Komunii św., odbywa się uroczyste poświęcenie krzyża misyjnego, który misjonarze ustanawiają przed kościołem.

Misje w parafii św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie
Korzystając z tego czasu, każdy wierny może otworzyć swoje serce na Boga. Dlatego nasze zaproszenie kierujemy do tych, którzy na co dzień praktykują, ale jest to także próba pomocy tym, którzy na drodze do nieba przeżywają różnego rodzaju trudności.
Misje w naszej parafii odbędą się w dniach 22.02 – 01.03 br. i wygłosi je ks. Dariusz Dziadosz – biblista, profesor nadzwyczajny KUL oraz wieloletni rektor i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

Co ty możesz zrobić dla misji…
• modlić się
To bardzo ważne, abyśmy się modlili w ich intencji: indywidualnie, wspólnie w domu całą rodziną, w czasie nabożeństw, podejmujmy wyrzeczenia (dobre postanowienia) w ich intencji. Ci z nas, którzy niosą krzyż choroby i cierpienia – niech je ofiarują w intencji misji.

• mówić o nich
Są takie sytuacje, kiedy człowiek zamyka się na Boga. Bóg staje się dla niego kimś obojętnym. Chrystus jednak chce przyjść do każdego człowieka. Mówmy zatem o misjach domownikom, znajomym, sąsiadom i zachęcajmy się nawzajem do wzięcia w nich udziału, budujmy klimat przychylny dla misji.

• zaangażować się w nie osobiście
Ułóżmy sobie czas tak, aby można było wziąć udział w jak największej liczbie spotkań.
Kiedy misje się już rozpoczną, starajmy się wyciszyć, odłóżmy obowiązki i prace, które możemy wykonać w innym czasie. Więcej czasu poświęćmy na modlitwę, na refleksję nad swoim życiem, bierzmy czynny udział w Mszach Świętych i nabożeństwach misyjnych, dajmy Bogu możliwość, aby przez Swoje Słowo kształtował nasze życie.

Zapraszamy
Wasi Duszpasterze

Autor tekstu ks. Paweł Pystka

Możliwość komentowania jest wyłączona.