Ogłoszenia 15 listopada 2020 r.

0

 1. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Grodzka 49A. Msza św. będzie odprawiona 23.12.2020. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Grodzka 63.
 2. W cały miesiącu Wypominki według ustalonego porządku. W tym tygodniu: w poniedziałek: ul. Grodzka 63, 65, 73, we wtorek ul. Kisielewskiego 5, 8 i domy prywatne, we środę ul. Guzikówka, ul. Mała, ul. Traugutta (do nr 33), w czwartek: ul. Traugutta (od nr 34 do końca), ul. Langiewicza, ul. Witosa, w piątek: ul. Lelewela 24, 26, ul. Lotników, ul. Ikara.
 3. We wtorek Nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy sa.. o godz. 17.30.
  W pierwsze wtorki miesiąca chcemy polecać Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., także Rodziców upraszając potrzebne dary Boże.
  W drugie wtorki miesiąca zawierzamy św. Janowi Pawłowi II Rodziny.
  W trzecie wtorki miesiąca będziemy wstawiać się za tymi, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Dlatego w najbliższy wtorek zapraszam młodzież, która w najbliższym czasie pragnie przystąpić do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  W czwarte wtorki miesiąca będziemy upraszam Boże błogosławieństwo dla przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Chcemy ze św. JPII wypraszać łaskę budowania życia opartego na Bogu.
  Proszę o przynoszenie na nabożeństwo karteczek z prośbami i podziękowaniami. Przynośmy również świadectwo uzdrowień czy otrzymanych łask za przyczyną świętego Papieża. Są osoby, które przynoszą zdjęcia, niektórzy kwiaty, czy też palą świeczkę. My stawajmy w tym święty miejscu przynosząc swoje radości czy też zmartwienia swoje czy swojej rodziny. We wtorki chcę też dziękować za wszystkich, którzy tworzyli i tworzą wspólnotę parafialną. Chcemy dziękować za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców zarówno z parafii jak i spoza parafii.
 4. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 5. Dziś składka na pomoc dla Księży Emerytów oraz dla Domu Księży Emerytów EMAUS.
 6. W związku z obostrzeniami sanitarnymi, podaję powierzchnię kościoła górnego 1318,6 m2: jeszcze mamy chór, salki i podesty na schodach. Jeżeli mamy 15m2 na osobę, to tutaj może być 106 osób. Dodatkowo mamy dolny kościół, gdzie mamy bezpośrednią transmisję i tam może być 100 osób równocześnie.
 7. Dziękuję za obronę naszej świątyni w tym tygodniu. Tworzymy Straż Świątynną, dlatego chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 8. Sytuacja obecnego czasu wymaga poświęcenia i ofiary, dlatego zapraszam w czwartek na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Do południa Suchodół, po południu Guzikówka i wieżowce przy ul. Piastowskiej i Grodzkiej.
 9. Dziękuję za pomoc w przekazie internetowym z naszego Sanktuarium: Michał Stachyrak, Damian Wyderka, Łukasz Pawłowski, Bogdan Preisner, Grzegorz Kosztyła,
 10. W związku z sytuacją epidemiologiczną, wcześniej roznosimy opłatki po domach. Dlatego wyrażam wdzięczność za ofiarność wszystkim posługującym. Dziękuję również za datki na ogrzewanie naszego Sanktuarium. Tam gdzie brakuje osób roznoszących opłatki, bądź chorują będą posługiwać osoby poproszone o pomoc. Takie osoby, które przyniosą opłatki będą mieć upoważnienie z Parafii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.