Dziecięcy Zespół Wokalny

Dziecięcy Zespół Wokalny

Dziecięcy Zespół Wokalny działa przy parafii św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie od października 2013 roku. Jego pomysłodawcą, założycielem i kierownikiem artystycznym jest Mariola Rybczak. Zespół skupia dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Obecnie liczy około 30 osób, a wśród nich także rodzeństwa. Miłe jest to, że wspólne śpiewanie potrafi przyciągnąć i zaangażować także dzieci z innych parafii, nawet tych poza Krosnem.

Celem zajęć wokalnych z dziećmi jest rozwój poprzez śpiew, wspólne muzykowanie i zabawy integracyjne, a nagrodą występy np. podczas mszy świętych czy koncertów okolicznościowych tj.: koncerty kolęd, koncerty patriotyczne, maryjne czy papieskie.

Edukacja muzyczna i wokalna dzieci przedszkolnych i szkolnych jest bardzo ważna. Rodzice rzadko śpiewają swoim dzieciom. Nie wiedzą, że śpiewanie najmłodszym jest niezwykle istotnym aspektem wychowania, gdyż wzbogaca i pogłębia kontakt rodziców z dzieckiem. Dzięki śpiewaniu dzieciom już w najwcześniejszej fazie ich życia świat muzyki staje się dla nich bardziej zrozumiały, co w związku z potrzebą zapoznawania dzieci ze sztuką już od najmłodszych lat jest niezwykle ważne i pożądane.

Śpiewanie otwiera także nowe możliwości komunikacji z rodzicem i z rówieśnikami, co w znacznym stopniu ułatwia dzieciom poruszanie się w sferze emocji.

Nasze próby odbywają się w każdą sobotę od godz. 10.00 do 11.00 w sali w dolnym kościele.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętnie i lubiące śpiewać dzieci.

 

DSC_2675