Pages Navigation Menu

Most Recent Articles

Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem

20.12 – 23.12.2014 r. prowadzi ks. Jan Seremak CSMA z Miejsca Piastowego.

20.12.2014 r.  – SOBOTA

17.30 –  Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji z nauką /Niedzielna/.

18.30 – Nauka dla młodzieży bez Mszy św.

Read More

Projekt prezbiterium

Przedstawiamy projekt wystroju prezbiterium naszego kościoła. Wszelkie uwagi, sugestie i spostrzeżenia prosimy kierować do Ks. Proboszcza. 

Read More

Podziękowanie za pomoc w przeprowadzeniu IV Forum

W dniach od 08.11 do 09.11.2014 r. uczestniczyliśmy w szczególnym wydarzeniu, jakim było IV Forum Podkarpackie Charyzmatyczne, doświadczyliśmy hojnej łaski Bożej. Każde wydarzenie wywiera wpływ na nasze życie i postępowanie. Od 4 lat zauważamy większe zainteresowanie tymi rekolekcjami (w tym roku liczba uczestników przekroczyła 2100 osób). Dodatkowym udogodnieniem była opieka nad dziećmi (było ich ponad 100), które miały swoje odrębne zajęcia.

Od samego początku objął patronat i błogosławi temu dziełu J.E. Ks. Abp Józef Michalik Metropolita Przemyski. Również i teraz nasz Pasterz Archidiecezji przewodniczył Mszy św. i skierował ku wszystkim uczestnikom Słowo Pasterskie. Cieszyliśmy się również obecnością Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, który przewodniczył naszym modlitwom w sobotę. Od dwóch lat również nam towarzyszy i wspiera.

Read More

IV Podkarpackie Forum Charyzmatyczne – Homilia

Read More

IV Podkarpackie Forum Charyzmatyczne

Read More

Lista posług liturgicznych poszczególnych grup duszpasterskich…

Lista posług liturgicznych poszczególnych
grup duszpasterskich 
w ramach Mszy świętych 
we wtorki ku czci św. Jana Pawła II
i 16 dnia każdego miesiąca.

 

Prosimy, aby każda grupa w ramach swojej posługi wydelegowała przedstawiciela do czytania i modlitwy wiernych (Schola lub Zespół Młodzieżowy prowadzą śpiew), oraz dwoje przedstawicieli do procesji z darami. Pozostałe posługi jak np.: krzyż procesyjny, akolitki i inne według uznania i możliwości danej grupy.

 

Read More

Tak – dla pokoju i rozwoju narodów! Nie dla wojny i zabijania!

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

 

 

Umiłowani Bracia i Siostry! 

Od Jasnogórskiego Tronu Maryi kierujemy do Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami słowo pasterskie z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Była ona straszliwym doświadczeniem dwudziestowiecznej Europy i świata. Pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich, odcisnęła się na losach narodów i państw. Stała się początkiem wieloletniego czasu przemocy, bezprawia i bezsilności, straty najbliższych oraz utraty Ojczyzny. II wojna światowa ujawniła otchłań zła, do jakiego zdolne są zbrodnicze ideologie i systemy polityczne, które odwróciły się od Boga, przekreślając Jego prawa. Z drugiej zaś strony ukazała też piękno i siłę ludzkiego ducha, czerpiącego często swą siłę ze źródeł wiary: gotowość do poświęceń w imię niezbywalnego prawa narodów do życia w wolności, stawanie w obronie wartości, które kształtowały drogę pokoleń, czynne przeciwstawianie się dyktatowi zła. 

Read More
Strona 1 z 3212345...102030...Ostatnia »

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie,
ul. Kard. St. Wyszyńskiego 30,
38-400 KROSNO

Konta parafialne

Numery kont:
Bank Pekao.SA, Nr konta:
21124023111111000038812497
lub
Bank Spółdzielczy w Rymanowie, Nr konta:
98863610312003150264190001

STATYSTYKI

  • 519683Odsłon razem:
  • 310Odsłon dzisiaj:
  • 410Odsłon wczoraj:
  • 3Goście obecnie online: