Pages Navigation Menu

Most Recent Articles

Lista posług liturgicznych poszczególnych grup duszpasterskich…

Lista posług liturgicznych poszczególnych
grup duszpasterskich 
w ramach Mszy świętych 
we wtorki ku czci św. Jana Pawła II
i 16 dnia każdego miesiąca.

 

Prosimy, aby każda grupa w ramach swojej posługi wydelegowała przedstawiciela do czytania i modlitwy wiernych (Schola lub Zespół Młodzieżowy prowadzą śpiew), oraz dwoje przedstawicieli do procesji z darami. Pozostałe posługi jak np.: krzyż procesyjny, akolitki i inne według uznania i możliwości danej grupy.

 

Read More

Tak – dla pokoju i rozwoju narodów! Nie dla wojny i zabijania!

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

 

 

Umiłowani Bracia i Siostry! 

Od Jasnogórskiego Tronu Maryi kierujemy do Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami słowo pasterskie z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Była ona straszliwym doświadczeniem dwudziestowiecznej Europy i świata. Pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich, odcisnęła się na losach narodów i państw. Stała się początkiem wieloletniego czasu przemocy, bezprawia i bezsilności, straty najbliższych oraz utraty Ojczyzny. II wojna światowa ujawniła otchłań zła, do jakiego zdolne są zbrodnicze ideologie i systemy polityczne, które odwróciły się od Boga, przekreślając Jego prawa. Z drugiej zaś strony ukazała też piękno i siłę ludzkiego ducha, czerpiącego często swą siłę ze źródeł wiary: gotowość do poświęceń w imię niezbywalnego prawa narodów do życia w wolności, stawanie w obronie wartości, które kształtowały drogę pokoleń, czynne przeciwstawianie się dyktatowi zła. 

Read More

Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski Warszawa, 16 lipca 2014 r.

Od pewnego czasu jesteśmy w Polsce uczestnikami publicznej debaty na temat klauzuli sumienia, a także odmowy aborcji nieuleczalnie chorego poczętego in vitro dziecka oraz konsekwencji prawnych wobec lekarza odmawiającego aborcji. W obliczu tej głośnej dyskusji warto przywołać kilka podstawowych zasad zawartych w nauczaniu św. Jana Pawła II. Należy to uczynić tym bardziej, że wielu przedstawicieli życia publicznego, zwłaszcza politycznego, wyrażało swój hołd dla Papieża.

Read More

Komunikat

W związku z zaistniałą sytuacją – nie wynikającą z naszej winy – przez pewien czas strona Parafii była zawieszona i nie była aktualizowana. Przepraszamy wszystkich czytelników i odwiedzających za utrudnienia. Wyrażamy nadzieję, że podobne zdarzenie nie będzie miało już miejsca.

Read More

Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia – 24 i 25 marca

Modlitwy w intencji poczętego życia, duchowe adopcje i marsze uliczne – tak w całym kraju obchodzony będzie 25 marca Dzień Świętości Życia ustanowiony z inicjatywy Kościoła. Dzień wcześniej przypada Narodowy Dzień Życia, który ma charakter państwowy.

 Narodowy Dzień Życia jest zgodnie z uchwałą Sejmu RP „okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”. Ma być także motywem „solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.

Read More

Odcinek 8 – Stacja VII: Krzyż

Read More

„Pasja” Katarzyny Emmerich w nowym „Gościu Niedzielnym” i „Niedzieli”

Do najnowszego wydania (23 marca 2014)  „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” będzie dołączona książka „Pasja” niemieckiej mistyczki Anny Katarzyny Emmerich. Książka jest opisem męki Jezusa. Na jej podstawie Mel Gibson nakręcił głośny film „Pasja”, który na całym świecie zobaczyły tłumy ludzi.

Film sprawił, że objawienia zaczęły przeżywać prawdziwy renesans. Anna Emmerich przedstawia swoje wizje z nieprawdopodobną dokładnością. Choć była zamknięta w klasztorze odległym od Jerozolimy o 5300 kilometrów, p

otrafiła odtworzyć z detalami topografię tego miasta. Nie ruszając się ze swojego łóżka, widziała nie tylko, jakiego koloru był ołtarz na Arce, na której Noe składał ofiarę Panu, i jaką barwę nosiła szata, którą wdziewał każdego dnia Abraham, ale nawet jak wyglądało wesele Najświętszej Marii Panny.

Książka ma 360 stron i oprawę miękką. Ze względu na jej wagę i objętość, a przez to droższy kolportaż to wydanie „Gościa” i Niedzieli z książką kosztuje 6 zł. Koszty druku w całości pokrył pan Roman Kluska.

Read More
Strona 1 z 3112345...102030...Ostatnia »

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie,
ul. Kard. St. Wyszyńskiego 30,
38-400 KROSNO

Konta parafialne

Numery kont:
Bank Pekao.SA, Nr konta:
21124023111111000038812497
lub
Bank Spółdzielczy w Rymanowie, Nr konta:
98863610312003150264190001

STATYSTYKI

  • 489272Odsłon razem:
  • 160Odsłon dzisiaj:
  • 287Odsłon wczoraj:
  • 0Goście obecnie online: