Pages Navigation Menu

Most Recent Articles

IV Podkarpackie Forum Charyzmatyczne

Read More

Lista posług liturgicznych poszczególnych grup duszpasterskich…

Lista posług liturgicznych poszczególnych
grup duszpasterskich 
w ramach Mszy świętych 
we wtorki ku czci św. Jana Pawła II
i 16 dnia każdego miesiąca.

 

Prosimy, aby każda grupa w ramach swojej posługi wydelegowała przedstawiciela do czytania i modlitwy wiernych (Schola lub Zespół Młodzieżowy prowadzą śpiew), oraz dwoje przedstawicieli do procesji z darami. Pozostałe posługi jak np.: krzyż procesyjny, akolitki i inne według uznania i możliwości danej grupy.

 

Read More

Tak – dla pokoju i rozwoju narodów! Nie dla wojny i zabijania!

Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

 

 

Umiłowani Bracia i Siostry! 

Od Jasnogórskiego Tronu Maryi kierujemy do Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami słowo pasterskie z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Była ona straszliwym doświadczeniem dwudziestowiecznej Europy i świata. Pochłonęła dziesiątki milionów istnień ludzkich, odcisnęła się na losach narodów i państw. Stała się początkiem wieloletniego czasu przemocy, bezprawia i bezsilności, straty najbliższych oraz utraty Ojczyzny. II wojna światowa ujawniła otchłań zła, do jakiego zdolne są zbrodnicze ideologie i systemy polityczne, które odwróciły się od Boga, przekreślając Jego prawa. Z drugiej zaś strony ukazała też piękno i siłę ludzkiego ducha, czerpiącego często swą siłę ze źródeł wiary: gotowość do poświęceń w imię niezbywalnego prawa narodów do życia w wolności, stawanie w obronie wartości, które kształtowały drogę pokoleń, czynne przeciwstawianie się dyktatowi zła. 

Read More

Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski Warszawa, 16 lipca 2014 r.

Od pewnego czasu jesteśmy w Polsce uczestnikami publicznej debaty na temat klauzuli sumienia, a także odmowy aborcji nieuleczalnie chorego poczętego in vitro dziecka oraz konsekwencji prawnych wobec lekarza odmawiającego aborcji. W obliczu tej głośnej dyskusji warto przywołać kilka podstawowych zasad zawartych w nauczaniu św. Jana Pawła II. Należy to uczynić tym bardziej, że wielu przedstawicieli życia publicznego, zwłaszcza politycznego, wyrażało swój hołd dla Papieża.

Read More

Komunikat

W związku z zaistniałą sytuacją – nie wynikającą z naszej winy – przez pewien czas strona Parafii była zawieszona i nie była aktualizowana. Przepraszamy wszystkich czytelników i odwiedzających za utrudnienia. Wyrażamy nadzieję, że podobne zdarzenie nie będzie miało już miejsca.

Read More

Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia – 24 i 25 marca

Modlitwy w intencji poczętego życia, duchowe adopcje i marsze uliczne – tak w całym kraju obchodzony będzie 25 marca Dzień Świętości Życia ustanowiony z inicjatywy Kościoła. Dzień wcześniej przypada Narodowy Dzień Życia, który ma charakter państwowy.

 Narodowy Dzień Życia jest zgodnie z uchwałą Sejmu RP „okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”. Ma być także motywem „solidarności społecznej, zachętą dla wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia”.

Read More

Odcinek 8 – Stacja VII: Krzyż

Read More
Strona 1 z 3112345...102030...Ostatnia »

Adres

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie,
ul. Kard. St. Wyszyńskiego 30,
38-400 KROSNO

Konta parafialne

Numery kont:
Bank Pekao.SA, Nr konta:
21124023111111000038812497
lub
Bank Spółdzielczy w Rymanowie, Nr konta:
98863610312003150264190001

STATYSTYKI

  • 504852Odsłon razem:
  • 188Odsłon dzisiaj:
  • 369Odsłon wczoraj:
  • 1Goście obecnie online: