Ogłoszenia 27 września 2020 r.

0
 1. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Żniwnej. Msza św. będzie odprawiona 01.12.2020. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Bieszczadzka numery parzyste.
 2. Jutro Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 19.00
 3. Przypominamy o wtorkowych nabożeństwa do św. Jana Pawła II. Czasy nie są łatwe ale mamy wielkiego Orędownika. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo do św. JPII.
 4. O. Jan Ewangelista OCD w najbliższą środę poprowadzi nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.00. i wygłosi kazanie na Mszy św.
 5. „Zapraszamy dzieci i młodzież do zapisania się do Zespołu Wokalnego „Wesołe Nutki”, który działa przy naszej parafii. Próby odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00, w salce w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do wzięcia udziału w tych muzycznych zajęciach, które prowadzone są w dwóch grupach: młodszej i starszej.”
 6. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej w dolnym kościele spotkanie organizacyjne w sprawie utworzenia chóru parafialnego przy naszym Sanktuarium. Zapraszamy chętne osoby na spotkanie – panie i panów.
 7. Organista ma pragnienie szkolić chętne osoby do śpiewania psalmów podczas Mszy św. Spotkanie organizacyjne w najbliższych wtorek po Mszy św. wieczornej.
 8. Pieśni wykonywane podczas liturgii powinny być zatwierdzone przez stosowną władzę kościelną. Nie wolno w liturgii wykonywać utworów o charakterze świeckim (w szczególności, gdy chodzi o Msze Święte ze sprawowaniem sakramentu małżeństwa oraz podczas liturgii pogrzebowej). Muzyka filmowa, rozrywkowa, piosenki często pozbawione właściwej treści i formy, nie mogą znaleźć miejsca podczas Eucharystii.
 9. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej na Mszę świętą we wtorek 29 września o 17.30 podczas, której dzieci otrzymają różaniec a po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.
 10. We wtorek po Mszy Świętej zbiórka dla ministrantów z klas od 5 do 8. Zapraszamy też nowe osoby.
 11. 3 października w sobotę wspominamy św. Jana z Dukli według starego kalendarza liturgicznego. Tego dnia u nas święto, możliwość zyskania odpustu zupełnego. Mszę św. wieczorną o godz. 17.30 poprowadzi o. Tadeusz Łuczak OFM, duszpasterz na Puszczy św. Jana
 12. 5 października rusza Seminarium odnowy wiary NADPDZYRODZONA ZWYCZAJNOŚĆ. Wszystkich, którzy na nowo pragną odkryć sens wiary serdecznie zapraszamy. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o 17:30 w kościele. Prowadzący ks. Sebastian Picur.
 13. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopocki, spowiednika św. Faustyny, skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O pokój na świecie, za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych. W tym roku szczególnie o ustanie epidemii koronawirusa. Również Nasze Krosno dołącza już do ogólnoświatowe wydarzenia „KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.