Sanktuarium św. Jana Pawła II

Parafia św. Piotra Ap. i św. Jana z Dukli w Krośnie

28.11.2021 r. Ogłoszenia I Niedziela Adwentu


1.     Rozpoczyna się Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
2.     W dni powszednie Adwentu będą sprawowane roraty o godz. 6.30. także w niedzielę pierwsza msza św. będzie o godz. 6.30
3.     W poniedziałek o 19.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
4.     Modlitwa wypominkowa za zmarłych w tym tygodniu:
30.11    Pigonia, ul. Grunwaldzka
30.11 Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź w czwartek i piątek od 16.30
    5.     Dziś  składka do puszek na WSD w Przemyślu.
    6.     Za tydzień puszka na pomoc Kościołom na Wschodzie.
    7.     Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Piastowska nr 62. Msza św. będzie 29.04.2022 r. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Piastowska nr 64.
    8.     W najbliższy wtorek będziemy modlić się o dobrą i szczęśliwą śmierć.
    9.     1 grudnia o godz. 15.45 spotkanie Rodziny i Bractwa Szkaplerznego w Sanktuarium św. JPII.
    10.  Przypominamy o codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, natomiast w czwartek od 7.30 do 17.30.
    11.  Dziś zbiórka do puszek na WSD – składka jesienna.
    12.  Za tydzień puszka na pomoc Kościołom na Wschodzie.
    13.  Zapraszam osoby odpowiedzialne do roznoszenie opłatków po swoich rejonach do budynku parafialnego.
    14.  Przygotowujemy się do wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy 26 grudnia 2021 r. o  godz. 16.00. Naszym modlitwom będzie przewodniczył J.E. Ks. Abp Adam Szal Metropolita Przemyski. Dlatego prosimy wcześniej sobie tak ustalić z rodziną by uczestniczyć w tej Mszy św.
    Mamy jeszcze kilka godzin nie obstawionych, dlatego chętnych zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego.
    Podaję ważną wiadomość dla koordynatorów godzin i koordynatorów poszczególnych pór dnia – spotkanie 13 grudnia po mszy św. wieczornej.
    17 grudnia spotkanie dla wszystkich uczestniczących w Adoracji po mszy św. wieczornej. Dziękuję za modlitwy w intencji adoracji i nadal proszę by zawierzać Bogu to dzieło.
    15.  W minionym tygodniu był pogrzeb śp. +Tadeusz Machnik, +Roman Gruszka, +Janina Szopa, +Zenon Turczak, +Stanisław Pasternak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….. .
     

INTENCJE MSZALNE

PONIEDZIAŁEK (29.11) (Iz 2, 1-5; Ps 122, 1-2.4-5.6-7.8-9; Mt 8, 5-11)

6.30 – 1) +Maria Habrat z tacy, 2) +Zbigniew Trybus z tacy, 3) +Irena Buda od rodziny Kłosowicz z Jedlicza, 4) +Danuta Plajstek od siostry Marii

15.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY

17.30 1) +Danuta Habrat od zakładu Cukiernia Ania, 2) +Józef Gazda od Joanny Schabowskiej i Ireny Ziobro, 3) +Ewa Jaracz od koleżanki Jadwigi, 4) +Edward Spas od Marysi z rodziną, 5) +Ryszard Tomoń od Edwarda Wilka i kolegów z pracy, 6) +Andrzej Piotrowski – greg.

19.00 – +Krystian Bator od Odnowy w Duchu Świętym


WTOREK (30.11) (Iz 49, 1-6; Ps 19, 2-3. 4-5ab; Rz 10, 9-18, Mt 4, 18-22)

6.30 – 1) +Zbigniew Trybus z tacy, 2) +Irena Buda od szwagierki Barbary Longawa, 3) +Danuta Plajstek od rodziny Adamików, 4) +Ewa Jaracz od Ireny i Stanisława Łojków

15.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY

17.30 1) +Danuta Habrat od wychowanków męża Józefa z Liceum Handlowego, rocznik 1997 – 2001, 2) +Józef Gazda od Róży św. Stanisława Kostki, 3) +Stanisław Niezgoda od siostrzenicy Renaty z Bogdanem Płaza, 4) +Michalina i Józef oraz zmarli z rodziny, 5) +Krystian Bator od Odnowy w Duchu Świętym, 6) +Andrzej Piotrowski – greg.

NABOŻEŃSTWO DO ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II


ŚRODA (01.12) (Iz 25, 6-10a; Ps 23, 1-2a,2b-3,4, 5,6; Mt 15, 29-37)

6.30 – 1) +Mateusz Przybyła z tacy, 2) +Danuta Habrat – rozp. greg, 3) +Józef Gazda od Krystyny z rodziną, 4) +Irena Buda od chrześniaka Bartosza z rodziną

15.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY

17.00 – NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ

17.30 – 1) +Maria Habrat z tacy, 2) +Zbigniew Trybus z tacy, 3) +Ewa Jaracz od Homów, 4) +Anna Jefimow od Elżbiety Liput, 5) +Krystian Bator od rodziców, 6) +Andrzej Piotrowski – greg.


CZWARTEK (02.12) (Iz 26, 1-6; Ps 118, 1 i 8-9, 19-21, 25-27a; Mt 7, 21. 24-2)

6.30 – 1) +Danuta Habrat – greg, 2) +Zbigniew Trybus z tacy, 3) +Ewa Jaracz od rodziny Stojak, 4) +Wojciech, Katarzyna i Tadeusz

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

17.30 1) +Józef Gazda od Rady Duszpasterskiej, 2) +Danuta Plajstek od Bogdana Iwanickiego z rodziną, 3) +Stanisław Niezgoda od przyjaciół z Niemiec: Ivana, Marka i Małgorzaty Walkowiak, 4) +Anna Jefimow od Teresy Mazurek z mężem, 5) +Krystian Bator od Odnowy w Duchu Świętym, 6) +Andrzej Piotrowski – zakończenie greg.

ADORACJA PROWADZONA


PIĄTEK (03.12) (Iz 29, 17-24; Ps 27, 1, 4, 13-14; Mt 9, 27-31)

6.30 – 1) +Zofia Paczkowska od syna Pawła, 2) +Danuta Habrat – greg, 3) +Maria Habrat z tacy, 4) +Ewa Jaracz od Marii Chojnackiej z rodziną

15.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY

17.30 – 1) +Józef Gazda od rodziny Homa, 2) +Zbigniew Trybus z tacy, 3) +Danuta Plajstek z tacy, 4) +Stanisław Niezgoda od sąsiadów z ulicy Polnej, 5) +Krystian Bator od Mercików z ulicy Dębowej, 6) W intencji Ojczyzny i obrońców jej granic

NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


SOBOTA (04.12) (Iz 30, 19-21. 23-26; Ps 147, 1-2, 3-4, 5-6; Mt 9, 35 – 10, 1.5.6-8)

6.30 – 1) +Danuta Habrat – greg., 2) +Maria Habrat z tacy, 3) +Danuta Plajstek z tacy, 4) +Ewa Jaracz od członków Domowego Kościoła

15.00 – ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CISZY

17.00 – GODZINKI DO MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ

17: 30 – 1) +Stanisław Gałuszka oraz rodzice: Paulina i Józef oraz Honorata i Stanisław, 2) +Józef Gazda od Marty i Lesława Tomkiewicz, 3) +Stanisław Niezgoda od sąsiadów z ulicy Polnej, 4) +Zbigniew Tworko w 1 rocznicę śmierci oraz zmarli z rodziny Tworko i Pakla, 5) +Waldemar z Warszawy


NIEDZIELA (05.12) (Ba 5, 1-9; Ps 126 (125), 1b-2b. 2c-3. 4-5. 6; Flp 1, 4-6. 8-11; Łk 3, 1-6)

6.45 – Za parafian

8.00 – 1) +Kazimierz Wierdak od wnuka z rodziną, 2) + Krystian Bator od babci Teresy Antoszek

10.00 – 1) +Danuta Habrat – greg., 2) +Zuzanna i Kazimierz

11.30 – Wynagradzająca za grzechy bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu NMP

16.00 – +Józef Gazda od członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Wrocanki

18.00 – +Mateusz Przybyła od klasy z liceum i wychowawczyni

Od 1-30 grudnia ks. Karol Gonet będzie odprawiał Msze Święte gregoriańskie w intencji śp. Stanisława Magierowskiego

Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum