Ogłoszenia duszpasterskie 26 stycznia 2020 r.

  1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek napisał, że Niedziela Słowa Bożego jest odpowiednim momentem tego roku, w którym jesteśmy wezwani do umacniania więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan.
  2. W niedzielę za tydzień święto Ofiarowania Pańskiego i poświęcenie gromnic. Będzie można też zakupić gromnicę. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego w naszej archidiecezji. Taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, natomiast puszka po Mszy św. na klasztory klauzurowe.
  3. W poniedziałek dodatkowo Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 19.00
  4. Na złotą różę dla Matki Bożej: Róża św. Macieja 400 zł.
  5. Dziekujemy mieszkańcom ul. Stefana Batorego nr 29 i domy prywatne za ofiarę złożoną na kwiaty i potrzeby parafialne. Msza św. będzie odprawiona 26.02.2020. za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Kisielewskiego nr 5.
  6. Mamy prośbę odnośnie parkingu przy budynku parafialnym. Jest tam ograniczona liczba miejsc. Jest to parking dla mieszkańców i pracowników. Dlatego prosimy uszanować i zachować przepisy ruchu drogowego.
  7. „Z okazji dnia Babci i Dziadka – działający przy naszej parafii „Dziecięcy Zespół Wokalny WESOŁE NUTKI” serdecznie zaprasza na wyjątkowy Koncert Kolęd i Pastorałek, na którym dzieci będą nie tylko śpiewały, ale także zagrają na instrumentach. Dziś 26 stycznia bezpośrednio po mszy o godz. 16.00. Dzieci zaśpiewają także na mszy św. Zapraszamy wszystkich parafian, tych troszkę starszych i tych najmłodszych do wspólnego kolędowania z dziećmi, a dla Babć i Dziadków dzieci przygotowują miłą niespodziankę. Po koncercie dzieci będą zbierały wolne datki do puszek przeznaczone na wycieczkę Wesołych Nutek.”
  8. Młodzież oazowa z naszej parafii zaprasza w przyszłą niedzielę 2.02 na spektakl pt „ Wigilia, która zdarzyła się przypadkiem”. Przedstawienie odbędzie się w dolnym kościele po mszy św. o godz, 16.00. Zapraszamy
  9. OO Franciszkanie z Krosna zapraszają dzisiaj na konferencję o. Piotra Gryźca w ramach Maryjnej Odnowy Wiary. Szczegóły na plakacie.
  10. W najbliższą sobotę 1.02 po mszy św. wieczornej schola Kefas zaprasza na „Pożegnanie żłóbka” w ramach którego chcemy uroczystym śpiewem kolęd oddać Bogu uwielbienie na dar Wcielenia Syna Bożego.
Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum