Misje parafialne – ks. prof. Dariusz Dziadosz

I DZIEŃ MISJI (sobota)
W sobotę 22 lutego br. rozpoczęliśmy w naszej parafii czas misji, któremu przewodniczy ks. prof. dr hab. Dariusz Dziadosz. W pierwszej homilii misjonarz uświadamiał, że ten czas jest darowany nam przez Boga i nigdy więcej się nie powtórzy. Zachęcał do zatrzymania się i oddania się prowadzeniu Ducha Świętego podczas najbliższych dni.
Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo do Matki Bożej. W jego trakcie usłyszeliśmy rozważanie Księdza Misjonarza na podstawie tekstu z Pisma Świętego o weselu w Kanie Galilejskiej. Na potwierdzenie tego, że nasze sprawy i życie są ważne dla Maryi usłyszeliśmy świadectwa naszych parafian, którzy doświadczyli szczególnych łask dzięki wstawiennictwu Maryi.
We wspólnej modlitwie różańcowej podziękowaliśmy za otrzymane dobro oraz prosiliśmy w intencjach całej parafii.

II DZIEŃ MISJI (niedziela)
W drugim dniu podczas nauki kierowanej do wszystkich parafian Misjonarz pouczał o Bogu, który jest potężny i wszechmocny, ale któremu bardzo zależy na człowieku. Wysyłając kolejne pokolenia proroków – a nawet Syna Bożego – pragnął, aby człowiek odpowiedział na Jego miłość.
Niniejsze rozważanie stało się dobrą okazją do dziękczynienia na dar wiary w naszej Ojczyźnie, którą krzewili nam między innymi Pierwsi Bracia Męczennicy Polscy.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z drugiego dnia misji oraz wysłuchania w całości homilii ks. Dariusza. Link znajduje się poniżej.

Zdjęcia: Klaudyna Konarzewska i Ks. Mirosław Wójcik

Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum