Ogłoszenia 6 grudnia 2020 r.

 1. Dziś  II Niedziela Adwentu. – RORATY w tygodniu o godz. 6.30, również w niedzielę pierwsza msza św. o godz. 6.30. Nie będzie szczególnego dnia spowiedzi przed świętami Bożego Narodzenia, jak było do tej pory. Dlatego wykorzystajmy czas adwentu na spowiedź. Nie czekajmy na ostatnie dni. W tym roku będziemy starali się odsłużyć w ramach naszej parafii. w ostatnim dniu nie będziemy w stanie podołać, by wszystkich wyspowiadać w związku z panującą epidemią.
 1. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Grodzka 67. Msza św. będzie odprawiona 04.01.2021. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Piastowska nr 60.
 1. We wtorek Nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 18.00 z modlitwą ZAWIERZENIA RODZIN. Będziemy gościć u nas ks. dr Tomasza Picura, który wygłosi kazanie. Proszę o przynoszenie na nabożeństwo karteczek z prośbami i podziękowaniami. Również przypominamy by przynosić zdjęcia rodzin, które chcecie polecać św. Janowi Pawłowi II. Chcemy też dziękować za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców zarówno z parafii jak i spoza naszej wspólnoty.
 1. Codziennie mamy okazję do adoracji Najświętszego Sakramentu i okazja
 1. do spowiedzi od godz. 15.00, natomiast w czwartek mamy całodzienną adorację. Zapraszam do trwania przed Panem.
 1. Wyrażam wdzięczność za roznoszenie opłatków wszystkim posługującym. Dziękuję również za datki na ogrzewanie naszego Sanktuarium.
 1. Caritas organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Środki zebrane dzięki dystrybucji świec będą przeznaczone na wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. Minimalny koszt 6 zł.
 1. We wtorek 8 grudnia zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej na Mszę świętą o godzinie 16.00 gdzie dzieci otrzymają medaliki Niepokalanej. Po Mszy świętej będzie spotkanie formacyjne. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przyjść z racji panujących ograniczeń to prosimy o łączenie się za pomocą transmisji online na naszej stronie parafialnej, a poświęcone medaliki będą do odbioru w zakrystii.”
 1. Za tydzień 5 rocznica ustanowienia Sanktuarium św. Jana Pawła II. Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Abpa Adama Szala o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej o 17.30 koncert Orkiestry Dętej OSP z Łopuszki Wielkiej pod dyrekcją Andrzeja Osmyka.
 1. W dniu 13 grudnia (niedziela) z okazji V rocznicy ustanowienia Sanktuarium w naszej świątyni,  Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”  wraz z kawiarnią „Papa Cafe”  będzie rozprowadzać „Kremówki Papieskie” po każdej Mszy Świętej.  Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 1. Firmy oraz osoby prywatne, które chcą wesprzeć nasze działania związane z pomocą świąteczną na rzecz potrzebujących rodzin, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego lub przekazywania do naszego Stowarzyszenia wszelkich darów, które będziemy mogli przekazać rodzinom, jako paczki oraz prezenty świąteczne (słodycze, produkty żywnościowe, owoce, środki czystości itp.)  Nasze działania można wesprzeć również finansowo- wpłacając datki bezpośrednio na nasze konto wraz z poniższym tytułem przelewu: Darowizna- Święta dla Rodzin. Dary można przynosić do Kawiarni „Papa Cafe” od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-20:00
 1. Dziś puszka na pomocy materialną Kościołowi na Wschodzie.
 1. Zachęcamy wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dzieło to polega na objęciu codzienną modlitwą poczętego dziecka którego życie jest zagrożone, i trwa dziewięć miesięcy. Deklaracje są wyłożone na stoliku przy wyjściu z Kościoła.”
Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum