Ogłoszenia 28 marca 2021 r.

 1. Dziś niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Na każdej obrzęd poświęcenia palm. Palmę można jeszcze nabyć przed kościołem. Porządek mszy św. tak jak w ciągu roku: 6.45; 8.00; 10.00; 11.30; 16.00 i 18.00.
 2. W poniedziałek odwiedzimy chorych po domach z Najświętszym Sakramentem. Nie będzie odwiedzin w kwietniu. Prosimy zgłaszać dodatkowych chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła.
 3. Spowiedzi przed świętami ogólnej dla całej parafii tak jak do tej pory nie będzie. Prosimy o skorzystanie czy przed mszą czy też w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, od poniedziałku do środy.
 4. Jutro Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 19.00
 5. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Kisielewskiego nr 5. Msza św. będzie odprawiona w intencji Ofiarodawców  18.09.2021.
 6. WTOREK – po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Będziemy modlili się o dobre przygotowanie do śmierci. We wtorki polecamy też wszystkich darczyńców naszego Sanktuarium.
 7. Caritas Archidiecezji przemyskiej rozprowadza miód i paschaliki. 
 8. Przypominamy o obowiązujących nas obostrzeniach w przestrzeni publicznej. Prosimy bardzo sami zachować obostrzenia i zatroszczyć się o żyjących obok nas. Znamy doskonale przepisy.
 9. Koło Gospodyń w Suchodole wykonało przepiękną palmę do kościoła, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni. Także dziękuję mieszkańcom Suchodołu za dar na naszą świątynię.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: Zdzisław Jasiński, Leszek Olbrycht, Zofia Wnęk – Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
 11. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. W naszej parafii o godzinie 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 23.00.
 12. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. W Wielki Piątek adoracja w Kościele od godz. 7.30. Ciemna Jutrznia o godz. 8.15.
 13. Droga Krzyżowa o godz.17.30, następnie LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU i adoracja do godz. 23.00.
 14. Ofiary zebrane podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek przeznaczone będą na renowację zabytków w Ziemi Świętej.
 15. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim (od godz. 7.30). Ciemna Jutrznia o 8.15. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W WIELKĄ SOBOTĘ poświęcenie pokarmów w Kościele od godziny 9.00, co 20 minut, do 14.00; przy ul. Suchodolskiej godz. 10.00; Suchodół – w Domu Ludowym o godz. 10.15; na ulicy Wiejskiej godz. 10.30 i ul. Bieszczadzkiej godz. 10.35. Pamiętajmy o darze serca dla potrzebujących naszej parafii.
 16. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego, która rozpocznie się o godzinie 19.00. Zakończymy procesją rezurekcyjną.
 17. Poranną Mszę św. o godz. 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy uroczystą procesją. Dlatego w Niedzielę o godz. 5.30 adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie, a następnie. Niech nasz liczny udział będzie pięknym świadectwem naszej wiary w to, że Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja. Pozostałe Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz.: 8.00, 10.00, 11.30, 14.00; 16.00 i 18.00. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: 6.45; 8.00; 10.00. 11.30, 14.00; 16.00 i 18.00.
 18. W środę na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli pragnących pomóc w przygotowywaniu Ciemnicy i Bożego Grobu.
 19. Zapraszam Ochotniczą Straż Pożarną z Suchodołu do obstawy Triduum Paschlanego.

Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum