Triduum Paschalne w naszym Sanktuarium

W Wielki Czwartek

we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą.

W naszej parafii o godzinie 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 23.00.

W Wielki Piątek

wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

W Wielki Piątek adoracja w Kościele od godz. 7.30.

Ciemna Jutrznia o godz. 8.15.

Droga Krzyżowa o godz.17.30, następnie LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU i adoracja do godz. 23.00.

Ofiary zebrane podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek przeznaczone będą na renowację zabytków w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota

jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim (od godz. 7.30). Ciemna Jutrznia o 8.15. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

Święcenie pokarmów

W WIELKĄ SOBOTĘ poświęcenie pokarmów w Kościele od godziny 9.00, co 20 minut, do 14.00;

przy ul. Suchodolskiej godz. 10.00;

Suchodół – w Domu Ludowym o godz. 10.15;

na ulicy Wiejskiej godz. 10.30

i ul. Bieszczadzkiej godz. 10.35.

Pamiętajmy o darze serca dla potrzebujących naszej parafii.

W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego, która rozpocznie się o godzinie 19.00. Zakończymy procesją rezurekcyjną.

Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum