Triduum Paschalne w naszym Sanktuarium

W Wielki Czwartek

we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą.

W naszej parafii o godzinie 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc!

W Wielki Piątek

wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

Ciemna Jutrznia o godz. 8.15.

Droga Krzyżowa o godz.17.30, następnie LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU i adoracja przez całą noc.

Ofiary zebrane podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek przeznaczone będą na renowację zabytków w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota

jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim Ciemna Jutrznia o 8.15. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego, która rozpocznie się o godzinie 19.00. Prosimy aby na liturgię przynieść ze sobą paschaliki. Zakończymy procesją rezurekcyjną.

Święcenie pokarmów

W WIELKĄ SOBOTĘ poświęcenie pokarmów w Kościele od godziny 9.00, co pół godziny, do 13.30

przy ul. Suchodolskiej godz. 10.30

Suchodół – w Domu Ludowym o godz. 10.40

na ulicy Wiejskiej godz. 10.50

i ul. Żniwnej k. P. Świątek godz. 11.00.

Pamiętajmy o darze serca dla potrzebujących naszej parafii, w tym roku też chcemy wesprzeć mieszkańców Ukrainy.

W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego, która rozpocznie się o godzinie 19.00. Zakończymy procesją rezurekcyjną.

Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum