Ogłoszenia duszpasterskie 29 stycznia 2023

IV Niedziela okresu zwykłego

 1. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Stefana Batorego nr 7. Msza św. w intencji Ofiarodawców będzie odprawiona 25 maja. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Batorego nr 9 – . Wyrażam wdzięczność osobom, które od lat posługują chodząc od mieszkania do mieszkania.
 2. Jutro Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 19.00.
 3. Spotkanie modlitewne Rodziny i Bractwa Szkaplerznego w najbliższą środę  tj. 1 lutego o godz. 15.45. Zapraszamy przyodzianych szkaplerzem i tych, którzy chcą włączyć się do formacji.
 4. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego i poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego w naszej Archidiecezji. Pamiętajmy szczególnie za powołanych z naszej parafii. por zadek Mszy św. tak jak w niedzielę. Składka na klasztory klauzurowe. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
 5. 2 lutego w czwartek w imieniu scholii Kefas zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Po eucharystii będzie „Pożegnanie Żłóbka”. Przez śpiew kolęd i zawarte w nich przesłanie pragniemy zatrzymać w naszej pamięci i sercach atmosferę tej jedynej niepowtarzającej Świętej Nocy. Jednocześnie chcemy uwielbiać i wyrazić wdzięczność Panu bogu za dar 35 letniej służby scholii Kefas. Z serca zapraszamy sympatyków i tych, którzy chcą włączyć się we wspólne uwielbienie Boga.
 6. W piątek wspomnienie św. Błażeja, błogosławieństwo świec i jabłek.
 7. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo wody i soli z racji dnia poświęconego św. Agacie.
 8. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od 16.00. W piątek odwiedzimy chorych po domach z Najświętszym Sakramentem. W sobotę o godz. 17.00 Godzinki do Matki Bożej Szkaplerznej.
 9. W sobotę w Sanktuarium nabożeństwo I Soboty miesiąca po mszy św. wieczornej. Wojownicy Maryi zapraszają na Różaniec ulicami miasta. Pójdą do Kościoła Ojców Kapucynów. Proszą zabrać ze sobą lampiony. Nie wszyscy mogą iść. Dlatego w Sanktuarium będzie nabożeństwo dla pozostałych.
 10. Za tydzień składka na potrzeby archidiecezji.
 11. Codziennie o godz. 15.00 w naszym Sanktuarium św. Jana Pawła II odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy.
 12. We wtorek zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie do św. Jana Pawła II.
 13. W dniach od 6 – 7 lutego 2023 w naszym Sanktuarium odbędą się rekolekcje z ks. Dominikiem Chmielewskim SDB. Program w naszej gazetce Dzień Pański i na stronie internetowej naszej parafii.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Weronika Zajdel, Iwon Korzec, Władysław Baka – Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum