Ogłoszenia 14 stycznia 2024 r. 

Ogłoszenia 14 stycznia 2024 r. 

  1. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Piastowska nr 64. Msza św. w intencji ofiarodawców będzie odprawiona 14 maja. Za tydzień proszę o przygotowywanie liturgii mieszkańcom ul. Piastowska domy prywatne.
  2. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. W piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  4. Spotkanie modlitewne Rodziny Bractwa Szkaplerznego w najbliższą środę 17.01.2024 r. o godz. 15.45
  5. W sobotę wspomnienie św. Sebastiana, męczennika. Dzień Imienin ks. Sebastiana.
  6. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego.
  7. Regionalne spotkanie Wojowników Maryi w styczniu zostało przełożone o tydzień tj na 22.01.2024 (poniedziałek). Spotkanie będzie miało formę tylko dla mężczyzn. Temat konferencji podejmie Ks. Baran Zbigniew.
  8. W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Piastowskiej 58 od dnia  15 stycznia br. Uruchomiona zostaje „Jadłodzielnia”. Można podzielić się żywnością z potrzebującymi. Jeżeli masz dużo produktów żywnościowych, coś zostało, bo za dużo kupiłeś lub za dużo ugotowałeś – nie wyrzucaj tylko zanieś do „Jadłodzielni”. Okres zimowy to szczególny czas żeby wesprzeć tych najbardziej potrzebujących. Jadłodzielnia będzie czynna codziennie od 8.00 do 18.00. dziękujemy wszystkim, którzy chcą się podzielić z potrzebującymi. 
  9. Zakończenie wizyty duszpasterskiej. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Był to dla nas bardzo radosny czas być z Wami i u Was. Dziękujemy za przyjęcie i wspólna modlitwę. Ubogaciliśmy się Waszym życiem wiary i Waszymi troskami. Ileż razy mogliśmy usłyszeć słowa troski o Kościół, Ojczyznę czy naszą społeczność.  Ileż pięknych świadectw doświadczania Boga, czy znoszenia różnych trudnych Krzyży.

         Było wiele pytań o liturgię, wspólnoty, nowych inicjatyw duszpasterskich, czy chociażby wystroju naszej świątyni. Także cenimy sobie różne podpowiedzi by ulepszyć naszą posługę pośród Was. Chcieliśmy Wam osobiście podziękować za zaangażowanie i modlitwę i świadectwo życia. Wielu podziwia co się dokonało w naszej parafii, ale to jest wysiłek każdego z Was, każda pomoc czy zaangażowanie się w różne grupy czy stowarzyszenia przy naszej parafii.    Z serca dziękujemy.    

Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum