Ogłoszenia 27 września 2020 r.

 1. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Żniwnej. Msza św. będzie odprawiona 01.12.2020. Za tydzień proszę o przygotowanie liturgii mieszkańców ul. Bieszczadzka numery parzyste.
 2. Jutro Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 19.00
 3. Przypominamy o wtorkowych nabożeństwa do św. Jana Pawła II. Czasy nie są łatwe ale mamy wielkiego Orędownika. Zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo do św. JPII.
 4. O. Jan Ewangelista OCD w najbliższą środę poprowadzi nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17.00. i wygłosi kazanie na Mszy św. 
 5. „Zapraszamy dzieci i młodzież do zapisania się do Zespołu Wokalnego „Wesołe Nutki”, który działa przy naszej parafii. Próby odbywają się w każdą sobotę o godz. 10.00, w salce w dolnym kościele. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do wzięcia udziału w tych muzycznych zajęciach, które prowadzone są w dwóch grupach: młodszej i starszej.”
 6. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej w dolnym kościele spotkanie organizacyjne w sprawie utworzenia chóru parafialnego przy naszym Sanktuarium. Zapraszamy chętne osoby na spotkanie – panie i panów.
 7. Organista ma pragnienie szkolić chętne osoby do śpiewania psalmów podczas Mszy św. Spotkanie organizacyjne w najbliższych wtorek po Mszy św. wieczornej.
 8. Pieśni wykonywane podczas liturgii powinny być zatwierdzone przez stosowną władzę kościelną. Nie wolno w liturgii wykonywać utworów o charakterze świeckim (w szczególności, gdy chodzi o Msze Święte ze sprawowaniem sakramentu małżeństwa oraz podczas liturgii pogrzebowej). Muzyka filmowa, rozrywkowa, piosenki często pozbawione właściwej treści i formy, nie mogą znaleźć miejsca podczas Eucharystii.
 9. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej komunii świętej na Mszę świętą we wtorek 29 września o 17.30 podczas, której dzieci otrzymają różaniec a po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne.
 10. We wtorek po Mszy Świętej zbiórka dla ministrantów z klas od 5 do 8. Zapraszamy też nowe osoby.
 11. 3 października w sobotę wspominamy św. Jana z Dukli według starego kalendarza liturgicznego. Tego dnia u nas święto, możliwość zyskania odpustu zupełnego. Mszę św. wieczorną o godz. 17.30 poprowadzi o. Tadeusz Łuczak OFM, duszpasterz na Puszczy św. Jana
 12. 5 października rusza Seminarium odnowy wiary NADPDZYRODZONA ZWYCZAJNOŚĆ. Wszystkich, którzy na nowo pragną odkryć sens wiary serdecznie zapraszamy. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o 17:30 w kościele. Prowadzący ks. Sebastian Picur.
 13. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopocki, spowiednika św. Faustyny, skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od ponad dziesięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O pokój na świecie, za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych. W tym roku szczególnie o ustanie epidemii koronawirusa. Również Nasze Krosno dołącza już do ogólnoświatowe wydarzenia „KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA”.
Biblia
Czytania
Papa Cafe
Szlak Maryjny
Papieskie Muzeum
Dom Pielgrzyma
Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń"
Papieskie Centrum