VI Niedziela Palmowa
- Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i pragniemy naśladować tłumy, które wiwatowały na Jego cześć.
2. Dziś Gorzkie Żale dziś o 15.00.
3. Od poniedziałku do środy Msze święte wieczorne będą odprawiane o godzinie 18.00.
4. Spowiedź przed Świętami będzie u nas 12 kwietnia. Od godz. 9.00 – 12.00 i od 14.00 do 18.00.
5. Kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek do południa i wieczorem. Później w tygodniu będzie nieczynna.
6. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy przez całą noc.
7. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.
8. W Wielki Piątek Ciemna Jutrznia o godz. 8.15. Droga Krzyżowa o godz.17.30, następnie LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU i przez całą noc adoracja Najświętszego Sakramentu.
9. Ofiary zebrane podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek przeznaczone będą na renowację zabytków w Ziemi Świętej0Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Ciemna Jutrznia o 8.15. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W WIELKĄ SOBOTĘ poświęcenie pokarmów w Kościele od godziny 9.00, co pół godziny, do 13.30; przy ul. Suchodolskiej godz. 10.30; Suchodół – w Domu Ludowym o godz. 10.40; na ulicy Wiejskiej godz. 10.50 i ul. Żniwnej k. P. Świątek godz. 11.00. Pamiętajmy o darze serca dla potrzebujących naszej parafii, w tym roku też chcemy wesprzeć mieszkańców Ukrainy.
10. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego, która rozpocznie się o godzinie 19.00. Prosimy aby na liturgię przynieść ze sobą paschaliki. Zakończymy procesją rezurekcyjną.
11. Poranną Mszę św. o godz. 6.00 w Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy uroczystą procesją. Niech nasz liczny udział będzie pięknym świadectwem naszej wiary w to, że Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja.
12. Pozostałe Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz.: 8.00, 10.00, 11.30, 16.00 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny: 6.45; 8.00; 10.00. 11.30 i 16.00 i 18.00.
13. W środę na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli pragnących pomóc w przygotowywaniu Ciemnicy i Bożego Grobu
14. Zapraszam tradycyjnie Straż z Suchodołu do obstawy Triduum Paschlanego.
15. Dziękuję za przygotowanie liturgii mieszkańcom ul. Kisielewskiego domy prywatne i za dar na naszą świątynię. Msza św. będzie odprawiona w intencji darczyńców 11.11.2022 r.
16. Wyrażam wdzięczność za modlitwy i wsparcie naszych prac przy naszym Sanktuarium. W ubiegły tygodniu ofiarnie pracowali: Jan Bochnia, Agata Józefowicz, Anna Adamiuk, Iwona Kozielec, Adam Wobr, Tadeusz Rajchel, Stanisław Zajdel, Henryk Samorek, Marek Dębski, Tomasz Dominik, Paweł Dominik, Damian Wyderka, Marian Józefowicz, Stanisława Skubel, Edward Gromek, Jan Bator, Bogdan Preisner.
17. Na kwiaty do Bożego Grobu Róża: św. Jana Pawła II /1/ 140 zł